2021.04.07 13:26 |Kategorija:  Cover news with delay

Policininkams protestuojant dėl skiepų, Vyriausybė žada taisyti padėtį - BNS REPORTAŽAS

Vilnius, balandžio 7 d. (BNS). Policijos pareigūnams trečiadienį sostinėje protestuojant dėl skiepų nuo COVID-19, Vyriausybė žada, kad jau ketvirtadienį pareigūnų vakcinacija turėtų pajudėti.

„Vakar mes buvome susitikę su profsąjungomis ir pristatėme sveikatos apsaugos ministro įsakymo projektą, kuris įsigalios rytoj ir kuris leis skiepyti pareigūnus“, – žurnalistams trečiadienį sakė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

„Noriu pabrėžti, kad visus pareigūnus – ne tik vidaus reikalų sistemoje esančius“, – pridūrė ji.

Jos teigimu, šiuo metu su savivaldybėmis derinami pareigūnų sąrašai, vakcinavimo procesas netrukus turėtų startuoti Vilniuje.

Šiuo metu aktyviai dirbame – koordinuojame, kad pareigūnų sąrašai būtų operatyviai ir sklandžiai perduoti savivaldybių koordinatoriams. Mūsų žiniomis, jau šiandien tas procesas yra pajudėjęs Vilniuje ir artimiausiu metu, gal net šiandien, pareigūnai gali būti pradėti skiepyti Vilniaus mieste“, – teigė ministrė.

Ji tai sakė Vinco Kudirkos aikštėje, šalia Vyriausybės, kur dešimtis pareigūnų įrengė improvizuotą blokavimo postą, taip pareikšdami, kad jų netenkina vėluojantys Vyriausybės sprendimai dėl pareigūnų skiepijimo.

„Atlaikėme visą frontą“

Anykščiuose policininku dirbantis Rimvydas Versinskas sako gruodį persirgęs COVID-19 ir besitikintis, kad turi imunitetą nuo šios ligos, tačiau darbas, pasak pareigūno, pavojingas dėl žmonių, su kuriais reikia kontaktuoti, skaičiaus, todėl jis stebisi, kodėl policininkai taip žemai sveikatos apsaugos ministro numatytuose skiepijimo prioritetuose.

„Atlaikėme visą tą frontą – jau antras Velykas atlaikėme postuose, o vis dar nesame prie tų, kuriuos reikia skiepyti. Kiekiai žmonių, su kuriais mes bendraujame yra beprotiškai dideli“, – BNS sakė į protestą atvykęs 42-ejų pareigūnas.

„Norėtumėm tapti prioritetu tarp tų asmenų, kurie skiepijami nuo COVID-19, nes visų blokadų, reguliavimo, reagavimo užtikrinime mes esame pirmi, o skiepijimo sąraše mes esame gale“, – pridūrė jis.

35-erių Likė Žukaitė BNS pasakojo kovo pabaigoje gavusi pirmą skiepą nuo COVID-19, tačiau iki to laiko sako besijautusi nesaugiai atlikdama savo pareigas.

„Vienareikšmiškai jauteisi nesaugiai, nes asmenų pravažiavimo srautas itin didelis (...) Mes užtikrinam ir daug papildomų funkcijų, kurios atsirado įvedus karantiną, tarp jų ir saviizoliacijoje esančių asmenų tikrinimas, kurie jau užsikrėtę, kurie grįžę iš kitų šalių – visa tai daro pareigūnai, kurie yra neskiepyti“, – kalbėjo Kaune dirbanti policininkė.

Vilniaus apskrities policijos patrulis Maksimilianas Lemeševas sako postuose keliuose nedirbęs, tačiau kontaktuoti su žmonėmis tenka nuolat.

„Tenka drausminti žmones viešose vietose, skirstyti, užtikrinti viešąją tvarką, dėl to ir čia esame, nes matote, būsime mes paskiepyti, tai ir visuomenei galėsim saugiau paslaugas teikti“, –  BNS sakė pareigūnas.

Jis sako, kad policininkai skiepijami per lėtai.

„Norime atkreipti valdžios dėmesį, kad pareigūnai per lėtai skiepijami. Suprantame, kad medikai svarbiau, bet požiūris ir skiepijimo strigimas.... Pareigūnai visada epicentre, tad manome, kad turėtų būti greičiau priimami sprendimai“, – teigė patrulis.

Nori premjerės pozicijos

Lietuvos policijos profsąjungos vadovė Roma Katinienė BNS teigė norinti išgirsti premjerės Ingridos Šimonytės vertinimą, kodėl policininkai atsidūrė taip žemai prioriteto sąrašuose.

„Norėtųsi išgirsti principinę poziciją, kaip ji vertina, kad policijos pareigūnai yra paskutiniai prioriteto sąrašuose. Mums netinka tai, ką vakar sakė sveikatos apsaugos ministras, jog pareigūnai bus skiepijami bendrai grupėmis, kai bus atliekamų vakcinų“, – sakė profsąjungos vadovė.

„Tai mūsų tikslas ir siekiamybė, kad pareigūnai neturi laukti, kada liks vakcinų, norėtume, kad Vyriausybė atidžiau pasižiūrėtų“, – pridūrė ji.

Vilniaus miesto policijos darbuotojų profsąjungos pirmininkas Vladas Sanda sako, kad su pareigūnų vakcinavimo stipriai vėluojama, o konkretumo nėra iki šiol.

„Atėjome priminti Vyriausybei, kad pareigūnai neturėtų būti vakcinavimo proceso užribyje. Mes kiekvieną dieną esame priešakinėse linijose (...) Stipriai pavėluota pareigūnų vakcinacija ir šiai dienai girdime tik pažadus, kada būsime masiškai paskiepyti“, – BNS teigė sostinės pareigūnas.

Jis įsitikinęs, kad pareigūnai turi teisę ir pasirinkti vakciną, kuria bus skiepijami.

„Be abejo, mes esame tokie patys žmonės, mes ne robokopai, kurie užprogramuojami, turime savo sveikatos stovį, ligas ir požiūrį į vakcinas. Manau, kad, kaip bet kuris visuomenės atstovas, taip ir pareigūnas, turi teisę pasirinkti vakciną“, – tvirtino V. Sanda.

Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkė Loreta Soščekienė BNS sakė norinti pamatyti sveikatos apsaugos ministro įsakymą, apie kurį kalbėjo vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė.

„Ką tik buvau informuota, kad yra pasirašytas įsakymas, bet norėčiau pamatyti tą įsakymą, nes dabar kalbame tik iš klausos, o ne iš natų“, – teigė L. Soščekienė.

„Jeigu kalba eis apie atliekamas vakcinas, tai koks čia požiūris į pareigūnus? Toks požiūris mūsų netenkina“, – sakė ji.

Vakcinavimas – nuo penktadienio?

Premjerės patarėjas, buvęs aukštas pareigas ėjęs pareigūnas Kęstutis Lančinskas išėjo pasikalbėti su protestuojančiais pareigūnais, jis sako, kad pareigūnai vakcinuoti gali būti pradėti penktadienį.

„Vyriausybė dirbo, bet pandemija atsitinka kartą per šimtą metų ir niekas nežino, kaip ją valdyt. Mes kiekvieną kartą mokomės ją valdyt. Situacija keičiasi kiekvieną dieną, tai ir sprendimai yra keičiami. Premjerė, priklausomai nuo situacijos, keičia savo sprendimus ir juos koreguoja“, – BNS sakė K. Lančinskas.

„Buvo laikas, kada vakcinų trūko, tai buvo vienokie prioritetai. Dabar, kadangi vakcinų kaip ir pakankamai, tai keičiami prioritetai ir visi pareigūnai, policininkai ir kiti, bus pradedami vakcinuoti. Yra sprendimai priimti ir nuo penktadienio bus pradėta tą daryt“, – pridūrė jis.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys antradienį spaudos konferencijoje užsiminė, kad šią savaitę nuo COVID-19 bus pradėti skiepyti dideli kolektyvai, esantys žemesnėse skiepijimo prioriteto grupėse, tačiau konkrečių profesijų ar sričių nedetalizavo.

Policijos pareigūnai yra įtraukti į prioritetų sąrašą, tačiau visuomenėje pasipiktinimą sukėlė, kad pirmiau skiepijami nuotoliniu būdu dirbantys dėstytojai ir kiti aukštųjų mokyklų darbuotojai, o ne pareigūnai, vykstantys į įvykio vietą ir tiesiogiai bendraujantys su žmonėmis.

Anksčiau nei pareigūnai taip pat paskiepyti Seimo nariai, merai. 

Kaip nurodo Vidaus reikalų ministerija, jai pavaldžiose įstaigose nuo pernai kovo COVID-19 infekcija buvo užsikrėtę apie 15–20 procentų žmonių.

Šiuo metu pareigūnai skiepijami savivaldybėse, jeigu kiti asmenys esantys prioritetinėse grupėse jau paskiepyti arba skiepo atsisakė.

Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, šiuo metu paskiepyta 1,7 tūkst. policijos pareigūnų ir 541 ugniagesys gelbėtojas.

Autorius Ramūnas Jakubauskas

redakcija@bns.lt, +370 5 205 85 31, Lietuvos naujienų skyrius

Rodyti: 
 

Jei ši informacija Jums naudinga, kviečiame prenumeruoti BNS naujienlaiškį ir taip prisidėti prie kokybiškos žiniasklaidos stiprinimo.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

 

Naujienų srautas

Neprisijungusiems naujienos rodomos su 1 val. pavėlavimu.
 

Pirmadienis, gegužės 16

2022.05.16 18:22
Užsienio naujienos 2022.05.16 18:22
2022.05.16 17:11
Užsienio naujienos 2022.05.16 17:11
2022.05.16 17:09
Lietuvos verslas 2022.05.16 17:09
2022.05.16 16:44
Užsienio naujienos 2022.05.16 16:44
2022.05.16 16:25
Lietuvos politika 2022.05.16 16:25
2022.05.16 16:20
Užsienio naujienos 2022.05.16 16:20
2022.05.16 16:19
Užsienio naujienos 2022.05.16 16:19
2022.05.16 15:19
Lietuvos politika 2022.05.16 15:19
2022.05.16 15:05
Užsienio naujienos 2022.05.16 15:05
2022.05.16 13:54
Užsienio naujienos 2022.05.16 13:54