2019.12.07 12:51 |Kategorija:  Cover news with delay

Baltarusijos opozicija surengė mitingą Minske prieš susivienijimą su Rusija

Minskas, gruodžio 7 d. („Interfax“-BNS). Minsko centre šeštadienį vyksta Baltarusijos opozicijos akcija prieš šalies potencialų susivienijimą su Rusija ir gilesnę dvišalę integraciją.

Spalio aikštėje vykusi akcija buvo tiesiogiai transliuojama internetu. Mitinge dalyvavo apie 300 žmonių, laikiusių nacionalines baltai raudonas vėliavas ir skanduojančių šūkius „Tegyvuoja Baltarusija!“

Dalyviai taip pat ragino atsistatydinti Baltarusijos prezidentą Aleksandrą Lukašenką.

Opozicijos politikas Pavelas Severinecas paragino protestuotojus neišsivaikščioti „iki nakties“, ir vėl susirinkti sekmadienio popietę.

Keli šimtai protestuotojų priešingoje aikštės pusėje – nuo cirko pastato palei Nepriklausomybės prospektą – laikėsi už rankų, sudarydami „gyvą grandinę“.

Mitingo vietoje mobilizuoti policininkai perspėjo per garsintuvus, kad miesto valdžia neleido surengti šio mitingo, ir ragino jo dalyvius išsivaikščioti.

Pasibaigus mitingu Spalio aikštėje, dalyviai patraukė Nepriklausomybės protestu vyriausybės būstinės link.

A. Lukašenka šeštadienį išskrido į Juodosios jūros kurortą Sočį, kur ketina vesti derybas su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu.

Redaktorius: Raimondas Čiuplys

redakcija@bns.lt, Užsienio naujienų skyrius

Rodyti: 
 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.