2021.05.15 20:03 |Kategorija:  Cover news
BNS nuotr.

Vilniuje į „Didįjį šeimos gynimo maršą“ susirinko apie 10 tūkst. žmonių (atnaujintas)

papildymai visame tekste, policijos ir organizatorių komentarai

Vilnius, gegužės 15 d. (BNS). Vilniaus Vingio parke šeštadienį į pagrindinį „Didžiojo šeimos gynimo maršo“ renginį susirinko, preliminariai, apie 10 tūkst. žmonių, teigia policija. 

Akcijos dalyviai siekia išreikšti protestą prieš Stambulo konvenciją ir kitas iniciatyvas, jų teigimu, nukreiptas prieš tradicinę šeimą.

„Tiksliai suskaičiuoti negalime, tai preliminariai gal apie 10 tūkst.“, – šeštadienio vakarą, praėjus maždaug pusantros valandos po mitingo pradžios, BNS sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis. 

Jo teigimu, kol kas renginyje išvengta incidentų: „smulkmenos, nieko rimto nebuvo“, sakė jis. 

Leidimas mitingui išduotas iki 21 val. 

Parke besiburiantys žmonės nešasi Lietuvos trispalves ir istorines vėliavas, dėvi tautinę atributiką. Nuo renginiui skirtos scenos skamba muzika, skanduojama „Lietuva, Lietuva“. Dalyviai sugiedojo šalies himną.

Renginio metu Prezidentūra išplatino Gitano Nausėdos sveikinimą Tarptautinės šeimos dienos proga. Jis rodytas ir renginyje.

Sveikinime šalies vadovas teigė, kad vienos lyties asmenų santykiai turi būti sureguliuoti, tačiau laikantis Konstitucijos. G. Nausėda taip pat teigė, kad Lietuva šeimų labui padarė per mažai.

Iš Priekulės į Vilnių atvažiavusi 64-erių Vilija vylėsi, kad valdžia atsigręš į žmones, išreiškė nepritarimą Stambulo konvencijai.

„Lūkesčiai mūsų tokie, kad būtų atsigręžta į liaudį ir dėl tos Stambulo konvencijos, dėl genderizmo, kad nebūtų rudenį grąžintas atgal svarstymui klausimas. Šeima yra valstybės pagrindas, todėl ir atvažiavome“, – BNS kalbėjo moteris.

Tuo metu į Vingio parką atėjęs vilnietis Pranas sakė nesuprantantis, kodėl ši akcija yra rengiama.

„Atėjau pasižiūrėti, kas per publika čia susirinko. Nelabai suprantu, ką jie čia daro, bet kol kas viskas atrodo taikiai, visi gerai nusiteikę, tikėkimės, kad taip ir liks“, – kalbėjo 21-erių vyras.

Savo ruožtu vilnietė Olga teigė čia atėjusi „solidarizuotis su visais kitais, kurie šeima laiko mamą, tėtį ir vaikus“.

„Su tais, kurie nori gyventi laisvai, mąstyti laisvai, kad nebūtų primetinėjamos kažkokios mąstymo, vaikų auklėjimo normos. O šiaip smagu, kad žmonės solidarizuojasi, kad kažkas bunda širdyse gražaus“, – aiškino 35-erių moteris.

Iš Alytaus atvykusi 35-erių Žaneta Kazakevičienė teigė nesanti prieš homoseksualius asmenis, tačiau pabrėžė, kad šeimą sudaro vyras ir moteris, todėl „negalima reikalauti tokių įstatymų, kuriais paminami šeimos pagrindai“.

„Esame už šeimą, už valstybę, už gražią valstybę, už gražią Lietuvą, o svarbiausia – už Konstituciją“, – sakė moteris.

Ji pabrėžė, kad homoseksualūs asmenys turi „prisitaikyti prie visuomenės, o ne ją perkonstruoti“.

„Mes baiminamės, kad priėmę tam tikrą įstatymą, įteisins jų santuoką, tai jie kitu atveju reikalaus įvaikinti vaikus ir klausimas iškyla tuomet, iš kur tuos vaikus ims“, – pridūrė su šeima į renginį atvykusi moteris. 

Vienas iš renginio organizatorių, humoristas Artūras Orlauskas negailėjo kritikos tai žiniasklaidai, kuri vadino susirinkusiuosius į renginį mažuma.

„Juokingi jie, žmogeliai, apsidairykite dar kartą: mūsų Lietuva pakilo. Mes tikrai pasakysim jiems tvirtą savo žodį, kad jie turi skaitytis su tradicine šeima“, – sakė A. Orlauskas. 

Renginio dalyviai maždaug trijų tūkstančių automobilių kolona į sostinę atvyko iš Klaipėdos ir kitų šalies miestų.

Kaip anksčiau šią savaitę sakė policijos generalinis komisaras Renatas Požėla, Vingio parke dirba uniformuoti ir neuniformuoti pareigūnai, raitosios policijos pajėgos, taip pat kinologai. 

Leidimą išdavusios Vilniaus savivaldybės teigimu, renginyje dalyvauti gali iki 7 tūkst. žmonių.

Maršo iniciatoriumi ir vadovu nurodomas buvęs „tvarkietis“ Raimondas Grinevičius, tarp organizatorių yra ir A. Orlauskas, Nacionalinio susivienijimo narys Algimantas Rusteika, tinklalapio infa.lt vadovas Arvydas Daunys.

Reaguojant į šį renginį, sostinėje panašiu metu vyksta ir trys akcijos, nukreiptos prieš šeimų maršą. Vilniaus savivaldybės duomenimis, dvi iš jų leista organizuoti prie pėsčiųjų tilto, vedančio į Vingio parką, o vieną – prie Baltojo tilto.

Vienas iš renginio prie Baltojo tilto organizatorių, aplinkosauginio judėjimo „Fridays For Future“ atstovas Jokūbas Tvaska BNS sakė, kad šeima gali būti įvairi.

„Šeima turi būti pagrįsta meile, pagarba vienas kitam, mes visi turime skirtumus, bet mes esame verti meilės Ir jei jų šeimos samprata yra labai siaura ir pagrįsta tik neapykanta, mūsų šeimos samprata yra labai įvairi ir jos pagrindinis punktas būtinai yra meilė ir pagarba“, – teigė jaunuolis.

Anot jo, renginys vyksta kitoje miesto dalyje, nes nenorima galimos konfrontacijos su maršo dalyviais. Be to, vieta kita vieta pasirinkta ir simboliškai – kaip atstovaujančių kitokiam požiūriui.

Čia planuojama, jog iš viso susirinks iki šimto žmonių.

Renginio metu bus sakomos kalbos, LGBT+ poezija, anekdotai, susirinkimas bus baigtas simbolinėmis laidotuvėmis.

„Mes palaidosime toksišką vyriškumą, homofobiją, ekologinę krizę ir visus kitus dalykus, kurių nenorime Lietuvoje“, – sakė J. Tvaska.

Į akciją prie Žvėryno tilto susirinko keliolika žmonių.

Jie buvo nešini LGBT vėliavomis, plakatais užrašais anglų kalba „Meilė nėra nusikaltimas“, „Meilė yra meilė“, taip pat raginančiais ratifikuoti Stambulo konvenciją.

Autoriai: Vytautas Budzinauskas, Augustas Stankevičius, Ignas Jačauskas

redakcija@bns.lt, +370 5 205 85 19, Verslo naujienų skyrius

Rodyti: 
 

Jei ši informacija Jums naudinga, kviečiame prenumeruoti BNS naujienlaiškį ir taip prisidėti prie kokybiškos žiniasklaidos stiprinimo.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

 

Naujienų srautas

Neprisijungusiems naujienos rodomos su 1 val. pavėlavimu.
 

Penktadienis, birželio 11

2021.06.11 17:22
Įvairenybės, kultūra 2021.06.11 17:22
2021.06.11 16:46
Lietuvos politika 2021.06.11 16:46
2021.06.11 15:45
Lietuvos politika 2021.06.11 15:45