2019.11.08 13:52 |Kategorija:  Cover news
BNS nuotr.

G. Nausėda kritikuoja E. Macrono pareiškimą apie NATO, ragina nekelti abejonių aljansu

papildysime

Vilnius, lapkričio 8 d. (BNS). Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį sukritikavo Prancūzijos vadovo Emmanuelio Macrono (Emanuelio Makrono) pastabas apie NATO „smegenų mirtį“, ir pabrėžė, kad aljansas neturi kelti abejonių pasiryžimu gintis nuo išorės pavojų.

Prezidento teigimu, NATO išlieka svarbiausiu instrumentu gintis nuo išorės pavojų, todėl būtų visiškai nepriimtina kurti naujus institutus aljansui pakeisti. 

„Kalbėti, kad NATO ištiko smegenų mirtis būtent šiuo metu, kai sprendžiame principinius NATO klausimus ir kai kalbame apie tai, kad NATO partneriai turi labiau prisidėti prie paties NATO gyvybingumo, – tai bent patys ir nedarykime taip, kad NATO silpnėtų“, – Lietuvos žurnalistams Romoje sakė G. Nausėda.

„Mano nuomone, NATO lieka absoliučiai svarbiausias instrumentas mūsų gintis nuo išorės pavojų ir mes niekam išorėje neturėtume sukelti nė menkiausios abejonės, kad taip ir bus ateityje, kad nebus kuriami dirbtiniai institutai, instrumentai, kurių tikslas būtų konkuruoti su NATO arba pakeisti NATO. Tai yra visiškai nepriimtina žvelgiant mano požiūriu“, – pridūrė prezidentas.

Prezidento pasisakymo vaizdo įrašą paskelbė naujienų portalas delfi.lt. 

Autorius: Vaidotas Beniušis

redakcija@bns.lt, +370 5 205 85 14, Lietuvos naujienų skyrius

Rodyti: 
 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

Ketvirtadienis, vasario 27

2020.02.27 06:31
Užsienio naujienos 2020.02.27 06:31
1 2 3 4 5