2011.10.20 09:09 |Kategorija:  SC - Pranešimai spaudai

"Agrowill Group": Europos Komisija planuoja ir toliau Lietuvos žemdirbiams sudaryti nelygias sąlygas Europoje

Lietuvos žemės ūkio bendrovių grupė "Agrowill Group", įvertinusi Europos Komisijos (EK) ateities planus žemės ūkio srityje, mano, kad EK ir po 2013m. nepagrįstai ribos Lietuvos galimybes lygiaverčiai konkuruoti ES žemės ūkio rinkoje.

Europos Komisija (EK) paskelbus bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) po 2013 m. reformos projektą, Europoje kilo pagrįstas nepasitenkinimas dėl diskriminacinių sąlygų ūkininkams, rengiami piketai.

"Dabar skirtingų ES šalių žemės ūkis subsidijuojamas skirtingai ir paramos skiriasi kelis kartus – štai Baltijos šalių ūkininkams skiriamos 3 kartus mažesnės išmokos nei ES vidurkis. Šios situacijos iš esmės nenumatyta keisti ir ateityje. O Lietuvai tai reiškia, kad Lietuvos žemdirbiai ir toliau bus diskriminuojami lyginant su Vakarų Europos žemdirbiais, - teigia "Agrowill Group" valdybos pirmininkas Vladas Bagavičius. - Konkuruoti su užsienio šalių mėsos, pieno gamintojais bus sunku ir Lietuvos rinkoje, nes įvežtinės produkcijos savikaina bus mažesnė nei pagaminta Lietuvoje. O Lietuvos pirkėjui tai reikš viena – jis ir toliau už maistą Lietuvoje mokės brangiau nei, tarkime, Olandijoje ar Vokietijoje."

"Agrowill Group" valdybos pirmininkas pasisakė už būtinybę nuo 2014 m. vienodinti subsidijas visoms ES šalims, sukuriant vienodas konkurencines sąlygas.

V.Bagavičius atkreipė dėmesį ir į dar vieną EK planuose numatomą ribojimą – ES parama bus mažinama stambesniems, efektyviau dirbantiems ūkiams, taikant viršutines tiesioginių išmokų ribas.

"Europos Sąjungos piliečiai tikisi turėti sveiką ir įperkamą maistą. Stambesni ūkiai gali dirbti efektyviau ir mažinti produkcijos savikainą, kuri reiškia ir mažesnes galutines maisto kainas. Jei išmokos bus mokamos tik mažesniems ūkiams, tokiu atveju arba ūkiai bus priverstinai skaidomi į mažesnius, arba bus įteisinta nesąžininga diskriminacija. Manome, kad parama turi būti teikiama pagal dirbamos žemės plotus, o ne pagal tai, kiek ūkis generuoja pajamų. Dirbtinai skatinamas ūkių skaidymas Lietuvai reikš, kad ir toliau išliksime smulkūs gamintojai, negalintys konkuruoti su stambiomis Europos ir pasaulio bendrovėmis", - teigia V.Bagavičius.

Jis pabrėžė, kad ES kelia labai aukštus reikalavimus produkcijos kokybei. Norint pasiekti tokią kokybę, ūkininkams būtinos modernios technologijos, kurias įsigyti maži ūkiai neturi finansinių galimybių. Todėl, norint konkuruoti ES rinkoje, ūkius Lietuvoje būtina stambinti, skatinti ūkininkų kooperaciją.

Vienos didžiausių žemės ūkio bendrovių valdybos pirmininkas teigia, kad paskelbti ES žemės ūkio planai reikalauja dar ilgų diskusijų ir interesų derinimo, o Lietuvos žemdirbiams svarbu, kad valstybė dėtų visas pastangas siekdama, kad parama Lietuvos žemdirbiams nebūtų mažesnė negu Vakarų Europoje..

Apie "Agrowill Group"

2003-aisiais metais įkurta AB "Agrowill Group" yra centralizuotai valdoma ir viena didžiausių pirmine žemės ūkio produkcijos gamyba užsiimančių įmonių Rytų Europoje. Kompanija siekia ne tik tapti moderniausia savo srityje, bet ir yra išsikėlusi tikslą, naudodamasi masto ekonomija, pasiekti, kad vienos karvės pieno kiekis, grūdų kiekis, tenkantis hektarui bei technikos vieneto moto valandų skaičius būtų vieni didžiausių ES. Tą įmanoma pasiekti tinkamai planuojant gamybą, išnaudojant esamą infrastruktūrą bei aptarnaujant išorinius klientus. Šiuo metu "Agrowill Group" jungia daugiau nei 40 įmonių, kurios nuosavybės ir nuomos teise valdo apie 32 tūkst. hektarų dirbamos žemės, daugiau nei 700 vienetų įvairios technikos, 250 000 kv. m. įvairios paskirties pastatų, kuriuose vyksta įvairūs gamybiniai procesai ir laikoma daugiau nei 2.6 tūkst. melžiamų karvių. AB "Agrowill Group" didžiausi akcininkai: "Vretola Holdings Limited", "Volemer Holdings Limited", UAB "Eastern Agro Holdings". Bendrovės akcijos kotiruojamos Varšuvos vertybinių popierių biržoje bei NASDAQ OMX Vilniaus vertybinių popierių biržoje.

Kontaktinis asmuo:

Vladas Bagavičius, AB „Agrowill Group“ valdybos pirmininkas, tel. 8-610-31807

Šį pranešimą per "BNS Spaudos centrą" paskelbė Aurelija Šumskutė, PR Service.BNS už pranešimų spaudai turinį neatsako

Rodyti: 
 
 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

 

Naujienų srautas

Neprisijungusiems naujienos rodomos su 1 val. pavėlavimu.
 

Trečiadienis, balandžio 17

2024.04.17 20:46
Užsienio naujienos 2024.04.17 20:46
2024.04.17 16:19
Lietuvos politika 2024.04.17 16:19
2024.04.17 16:03
Lietuvos politika 2024.04.17 16:03
2024.04.17 13:48
Lietuvos politika 2024.04.17 13:48
2024.04.17 12:01
Užsienio naujienos 2024.04.17 12:01