2020.12.04 14:52 |Kategorija:  Cover news with delay

I. Šimonytė: naujų kandidatų pavardes įvardinsiu tada, kai galėsiu (dar papildytas)

dar papildyta I. Šimonytės komentarais ir prezidento pozicija, naujos nuo 11 pastraipos

Vilnius, gruodžio 4 d. (BNS). Paskirtoji premjerė Ingrida Šimonytė sako kol kas neįvardinsianti naujų kandidatų į susisiekimo ir žemės ūkio ministrus pavardžių. 

„Pavardes įvardinsiu tada, kai galėsiu įvardinti“, – žurnalistams penktadienį sakė I. Šimonytė.

Prezidentas Gitanas Nausėda po susitikimo su I. Šimonyte penktadienį paskelbė atmetantis Kasparo Adomaičio ir Dalios Miniataitės kandidatūras į susisiekimo ir žemės ūkio ministrus.

I. Šimonytė teigia pasitikėjusi jų kompetencija.

„Esu dėkinga abiem kandidatam, kad jie pasiryžo būti teikiami, aš tikrai pasitikėjau jų kompetencija“, – teigė premjerė.

„Ypatingai gerai žinau, kad tokiam žmogui kaip D. Miniataitei, kuri yra labai profesionali valstybės tarnautoja ir turi turbūt daugiau patirties, negu daugelis žmonių kartu sudėjus, vis dėl to žengti žingsnį iš karjeros tarnautojo į politinį darbą yra labai sunkus apsisprendimas, ir aš esu labai dėkinga, kad man buvo pavykę įkalbinti Dalią tai padaryti“, – kalbėjo ji.

Premjerė taip pat teigė, kad penktadienį vykęs pokalbis su prezidentu buvo darbingas.

„Vertinu kaip darbingą pokalbį ir susitarimą, kurį pavyko pasiekti ir tikiuosi, pavyks ir įgyvendinti“, – sakė I. Šimonytė.

Be kita ko, ji tvirtino, kad jai nebuvo „visiškai priimtinas“ kandidatų aptarinėjimas, koks vyko formuojant šią Vyriausybę.

„Nėra tokio žmogaus, dėl kurio nebūtų galima turėti pastabų. Man ne visiškai matytas buvo toks kandidatų aptarinėjimas, kuris vyko formuojant tokią Vyriausybę. Paprastai atskiros savybės kandidatų nebūdavo atskirai komentuojamos“, – teigė premjerė.

I. Šimonytė taip pat sprendimą dėl Ministrų kabineto sakė esant kompromisu, taip pat teigė, kad „tie pakeitimai, kuriuos padarysime, tikrai leis Vyriausybei dirbti ne mažiau sklandžiai nei su tuo kabinetu, su kuriuo aš buvau pasiryžusi dirbti nuo pat pradžių“.

„Viskas yra kompromisas, jei yra sprendimas, kuris pasiekiamas tarp kelių žmonių, matyt, bet kokį sprendimą galima vertint kaip kompromisą. Vėlgi, aš neprivalau sutikti su visomis pastabomis apie kandidatus, jei aš siūliau, reikia manyt, aš maniau, kad tikrai galiu su jais visais dirbti ir pasiekti rezultatų. Prezidentas, be jokios abejonės, turi teisę į savo vertinimą ir man komentuoti tą nuomonę būtų nei etiška, nei labai reikalinga, aš laikausi nuomonės, kad kandidatai buvo geri, tinkami, aš juos įsivaizdavau savo komandoj“, – teigė premjerė.

Prezidentas G. Nausėda teigė kandidatus atmetęs, nes pasigedęs vizijos, kaip spręsti sektoriaus pagrindines problemas.

„Jokiu būdu nenoriu pasakyti, kad tie kandidatai, kurie prisistatė, buvo blogi arba nesuprato savo funkcijų. Tiesiog šiandien galėčiau pasakyti tik tiek, kad aš kaip prezidentas negaliu prisiimti atsakomybės už jų trumpalaikių ir ilgalaikių tikslų įgyvendinimą, nes stokojama vizijos, stokojama gero savo sektoriaus pagrindinių problemų išmanymo“, – teigė prezidentas.

Prezidentas taip pat sakė žinantis Laisvės partijos naują kandidatūrą į susisiekimo ministrus ir tvirtino, kad tai „turėtų būti geras kandidatas susisiekimo ministro portfeliui paimti“.

G. Nausėda tvirtino, kad susisiekimo sektoriuje įgyvendinami labai svarbūs Lietuvai infrastruktūros projektai, sektoriuje „veikia interesų grupės“ ir čia būtini skubūs sprendimai.

Autoriai: Ramūnas Jakubauskas, Milena Andrukaitytė

[email protected], +370 5 239 64 16, Lietuvos naujienų skyrius

Rodyti: 
 
 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

 

Naujienų srautas

Neprisijungusiems naujienos rodomos su 1 val. pavėlavimu.
 

Penktadienis, balandžio 26

2024.04.26 15:52
Lietuvos politika 2024.04.26 15:52
2024.04.26 14:15
Užsienio naujienos 2024.04.26 14:15
2024.04.26 13:44
Užsienio naujienos 2024.04.26 13:44
2024.04.26 13:18
Lietuvos politika 2024.04.26 13:18
2024.04.26 12:55
Užsienio naujienos 2024.04.26 12:55
2024.04.26 12:05
Užsienio naujienos 2024.04.26 12:05
2024.04.26 10:21
Užsienio naujienos 2024.04.26 10:21
2024.04.26 10:21
Lietuvos verslas 2024.04.26 10:21
2024.04.26 09:55
Lietuvos verslas 2024.04.26 09:55