2021.05.15 18:17 |Kategorija:  Cover news
BNS nuotr.

Į Vingio parke vykstantį „Didįjį šeimos gynimo maršą“ renkasi keli tūkstančiai žmonių

papildysime

Vilnius, gegužės 15 d. (BNS). Vilniaus Vingio parke šeštadienį į pagrindinį „Didžiojo šeimos gynimo maršo“ renginį renkasi keli tūkstančiai žmonių. Taip akcijos dalyviai siekia išreikšti protestą prieš Stambulo konvenciją ir kitas iniciatyvas, jų teigimu, nukreiptas prieš tradicinę šeimą.

Parke besiburiantys žmonės nešasi Lietuvos trispalves ir istorines vėliavas, dėvi tautinę atributiką. Nuo renginiui skirtos scenos skamba muzika, skanduojama „Lietuva, Lietuva“.

Kiek vėliau dalyviai sugiedojo šalies himną.

Iš Priekulės į Vilnių atvažiavusi 64-erių Vilija vylėsi, kad valdžia atsigręš į žmones, išreiškė nepritarimą Stambulo konvencijai.

„Lūkesčiai mūsų tokie, kad būtų atsigręžta į liaudį ir dėl tos Stambulo konvencijos, dėl genderizmo, kad nebūtų rudenį grąžintas atgal svarstymui klausimas. Šeima yra valstybės pagrindas, todėl ir atvažiavome“, – BNS kalbėjo moteris.

Tuo metu į Vingio parką atėjęs vilnietis Pranas sakė nesuprantantis, kodėl ši akcija yra rengiama.

„Atėjau pasižiūrėti, kas per publika čia susirinko. Nelabai suprantu, ką jie čia daro, bet kol kas viskas atrodo taikiai, visi gerai nusiteikę, tikėkimės, kad taip ir liks“, – kalbėjo 21-erių vyras.

Savo ruožtu vilnietė Olga teigė čia atėjusi „solidarizuotis su visais kitais, kurie šeima laiko mamą, tėtį ir vaikus“.

„Su tais, kurie nori gyventi laisvai, mąstyti laisvai, kad nebūtų primetinėjamos kažkokios mąstymo, vaikų auklėjimo normos. O šiaip smagu, kad žmonės solidarizuojasi, kad kažkas bunda širdyse gražaus“, – aiškino 35-erių moteris.

Renginio dalyviai maždaug trijų tūkstančių automobilių kolona į sostinę atvyko iš Klaipėdos ir kitų šalies miestų.

Kaip anksčiau šią savaitę sakė policijos generalinis komisaras Renatas Požėla, Vingio parke dirba uniformuoti ir neuniformuoti pareigūnai, raitosios policijos pajėgos, taip pat kinologai. 

Leidimą išdavusios Vilniaus savivaldybės teigimu, renginyje dalyvauti gali iki 7 tūkst. žmonių.

Maršo iniciatoriumi ir vadovu nurodomas buvęs „tvarkietis“ Raimondas Grinevičius, tarp organizatorių yra ir humoristas Artūras Orlauskas, Nacionalinio susivienijimo narys Algimantas Rusteika, tinklalapio infa.lt vadovas Arvydas Daunys.

Reaguojant į šį renginį, sostinėje panašiu metu planuojamos ir trys akcijos, nukreiptos prieš šį maršą. Vilniaus savivaldybės duomenimis, dvi iš jų leista organizuoti prie pėsčiųjų tilto, vedančio į Vingio parką, o vieną – prie Baltojo tilto.

Savivaldybė teigė negalinti atskleisti šių mitingų organizatorių, tačiau, BNS žiniomis, vieną iš jų rengia humoristas Olegas Šurajevas.

Autoriai: Vytautas Budzinauskas, Augustas Stankevičius

redakcija@bns.lt, +370 5 205 85 19, Verslo naujienų skyrius

Rodyti: 
 

Jei ši informacija Jums naudinga, kviečiame prenumeruoti BNS naujienlaiškį ir taip prisidėti prie kokybiškos žiniasklaidos stiprinimo.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

 

Naujienų srautas

Neprisijungusiems naujienos rodomos su 1 val. pavėlavimu.
 

Penktadienis, birželio 11

2021.06.11 17:22
Įvairenybės, kultūra 2021.06.11 17:22
2021.06.11 16:46
Lietuvos politika 2021.06.11 16:46
2021.06.11 15:45
Lietuvos politika 2021.06.11 15:45