2021.11.27 14:26 |Kategorija:  Cover news
REUTERS-Scanpix nuotr.

Vokietijoje – įtariamas užsikrėtimas omikron varianto koronavirusu atvejis (dar papildytas)

Berlynas, lapkričio 27 d. (AFP-BNS). Vokietijos centrinės Heseno žemės pareigūnai šeštadienį pranešė, kad regione nustatytas pirmas įtariamas užsikrėtimo naujo varianto pandeminiu koronavirusu atvejis.

Jeigu ši informacija bus patvirtinta, toks atvejis būtų pirmasis šalyje.

„Labai tikėtina, omikron variantas jau pateko į Vokietiją“, – per „Twitter“ parašė Heseno socialinių reikalų ministras Kai Klose (Kajus Kliozė), turėdamas omenyje COVID-19 sukeliančio viruso atmainą, pirmąkart aptiktą Pietų Afrikoje.

Anot ministro, įtariamas omikron varianto infekcijos atvejis nustatytas iš Pietų Afrikos sugrįžusiam asmeniui. Pasak K. Klose, vėlai penktadienį atlikti testai parodė, kad virusas, kuriuo yra užsikrėtęs šis asmuo, pasižymi „keliomis mutacijomis, tipiškomis omikron [variantui]".

„Kadangi esama didelių įtarimų, šis asmuo izoliavosi namuose. Visa [viruso genomo] sekoskaita dar nebaigta“, – aiškino ministras.

Heseno sveikatos apsaugos ministerija informavo, kad šis asmuo atvyko į Frankfurto tarptautinį oro uostą, kuris yra judriausias šalyje.

Vokietijos finansų ministras Olafas Scholzas (Olafas Šolcas), ateinantį mėnesį tikriausiai perimsiantis kanclerio postą iš kadenciją baigiančios lyderės Angelos Merkel, šeštadienį pabrėžė, kad jo koalicija „darys viską, kas būtina“, siekiant įveikti koronavirusą ir visas jo atmainas.

„Formuojame atsako į krizę komandą ir rengiame naują, tikslų požiūrį į dabartinius iššūkius dėl koronos ir omikron“, – per tviterį parašė jis.

„Darysime viską, kas būtina. Nėra nieko, kas negali būti svarstoma“, – pridūrė būsimasis vyriausybės vadovas, garsėjant raginimams padaryti vakcinavimą nuo COVID-19 privalomą.

Belgija penktadienį pranešė apie pirmąjį atvejį, kai Europoje buvo patvirtinta pandeminio koronaviruso naujausio varianto infekcija – ji buvo nustatyta iš užsienio grįžusiam nuo COVID-19 nepasiskiepijusiam asmeniui.

Iškilus belgų virusologas Marcas Van Ranstas (Markas Van Ranstas) per „Twitter“ parašė, kad tas asmuo lapkričio 11 dieną grįžo iš Egipto.

Pasaulio sveikatos organizacija penktadienį paskelbė, kad neseniai atrasta COVID-19 sukeliančio viruso atmaina B.1.1.529 yra susirūpinimą keliantis  variantas ir suteikė jam omikron pavadinimą.

Europos Sąjungos sveikatos apsaugos agentūra penktadienį perspėjo, kad omikron varianto keliama grėsmė Europai yra „didelė arba labai didelė“.

ES pareigūnai penktadienį susitarė paraginti visas 27 Bendrijos šalis apriboti oro susisiekimą su keliomis pietinėmis Afrikos valstybėmis. Vokietija tokios politikos jau laikosi.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

redakcija@bns.lt, Užsienio naujienų skyrius

Rodyti: 
 

Jei ši informacija Jums naudinga, kviečiame prenumeruoti BNS naujienlaiškį ir taip prisidėti prie kokybiškos žiniasklaidos stiprinimo.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją naudoti komerciniais tikslais be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

 

Kaip tapti BNS vartotoju?

Pateikite savo kontaktinius duomenis, ir mes Jums viską papasakosime. O jei jau turite sudarę sutartį - iškart sukursime paskyrą.

 
 

Sergamumas koronavirusu

 

Naujienų srautas

Neprisijungusiems naujienos rodomos su 1 val. pavėlavimu.
 

Šeštadienis, lapkričio 27

2021.11.27 13:59
Įvairenybės, kultūra 2021.11.27 13:59
2021.11.27 12:58
Užsienio naujienos 2021.11.27 12:58
2021.11.27 12:37
Lietuvos politika 2021.11.27 12:37
2021.11.27 10:47
Įvairenybės, kultūra 2021.11.27 10:47
2021.11.27 09:02
Kriminalai 2021.11.27 09:02

Penktadienis, lapkričio 26

2021.11.26 21:49
Įvairenybės, kultūra 2021.11.26 21:49
2021.11.26 21:29
Įvairenybės, kultūra 2021.11.26 21:29
2021.11.26 19:33
Užsienio naujienos 2021.11.26 19:33
2021.11.26 18:49
Užsienio naujienos 2021.11.26 18:49
 
2021.11.23 11:25 |Kategorija:  Komentarai

Lucasas: tigrų medžioklė - KOMENTARAS

Komentaras

Tai yra nepriklausomas komentaras. Jį perspausdinti BNS klientai gali tik nekeisdami pavadinimo ir teksto. Nuoroda į BNS būtina.

Edward Lucas

2021-11-23

„Popierinis tigras“ buvo vienas mėgstamiausių pirmininko Mao Zedongo įžeidimų. Šio epiteto autorystė priklauso ne Kinijos diktatoriui, kaip šis teigė Henry Kissingeriui. Vis dėlto jis mėgo vartoti šią frazę, ypač Jungtinių Valstijų atžvilgiu.

Dabar šie metaforiniai žvėrys vėl slampinėja. Kinija pažėrė rūsčių grasinimų Lietuvai, kai ši ištesėjo savo pažadą atidaryti Vilniuje Taivano atstovybę. Tai nėra oficiali ambasada, bet jos pavadinime minimas žodis „taivaniečių“, ir tokiu būdu pažeidžiamas žemyninės Kinijos reikalavimas, kad autonominė demokratinė sala būtų įvardijama tik netiesiogiai, pavyzdžiui, vartojant žodį „Taibėjus“.

Vienpartinė Kinijos valstybė įtūžo. „Global Times“, spalvingu žodynu pasižymintis oficialusis leidinys, Lietuvą apibūdino kaip „tiesiog pelę ar netgi blusą po kovinio dramblio koja“. Tačiau tokiu atveju gali kilti klausimas: ko dramblys taip niršta?

Bet kokiu atveju, Lietuvos visiškai nebaugina grasinimai, sklindantys iš maždaug keturis šimtus kartų didesnės šalies. Kadangi ambasadoriai yra atšaukti, sprendimas apriboti Kinijos ambasados Vilniuje diplomatinio atstovavimo lygį nedaro jokio praktinio poveikio. Sankcijos neveiksnios, nes Lietuva neturi jokios reikšmingos prekybos sutarties su žemynine Kinija (nors eksportas į Taivaną auga).

Lietuvos politiką tvirtai palaiko Jungtinės Valstijos, įskaitant naują 600 mln. dolerių kredito priemonę eksportui skatinti. Viena iš JAV valstybės sekretoriaus pavaduotojų Uzra Zeya praeitą savaitgalį apsilankė Vilniuje ir pasakė svarbią kalbą tarptautiniame forume „Demokratijos ateitis“. Šioje konferencijoje taip pat kalbėjo buvęs Taivano viceprezidentas Chen Chien-jenas, dalyvaujant Latvijos ir Slovėnijos užsienio reikalų ministrams. Tai yra pavyzdys, kaip žingsnis po žingsnio ryšiai su Taivanu tampa vis glaudesni. Naujoji Čekijos vyriausybė irgi svarsto imtis panašių žingsnių. Juo labiau žemyninė Kinija skundžiasi, juo menkesni atrodo jos grasinimai.

Visgi kai kurie tigrai yra netgi pernelyg tikri. Atremti Kinijos blefą lengva, palyginus su sunkumais, keliamais Baltarusijos ir Rusijos. Kinija nepaleis savo riaumojančių hipergarsinių raketų į Lietuvą. Tuo metu Baltarusija gali pasitelkti migrantus atakuoti kaimyninių Europos Sąjungos šalių sienas ir tai daro. Na, o Rusija telkia karius prie sienos su Ukraina, suteikdama svarių priežasčių nerimauti dėl jos ketinimų.

Šie palyginimai yra pamokantys. Kinija yra daug rimtesnė grėsmė Jungtinėms Valstijos ir laisvei visame pasaulyje. Tačiau nuo europiečių ji yra labai nutolusi. Tuo metu Baltarusija yra mažytė diktatūra, o Rusija – užsistovėjęs liūnas, apverktinai valdomas Vladimiro Putino buvusių kagėbistų klikos. Tačiau jos abi – ranka pasiekiamos.

Kinijos komunistų partija kaunasi beprasmiškame simboliniame mūšyje dėl Taivano, skatinama sunkiai suprantamos neurozės dėl savo pačios legitimumo. V. Putino Rusiją irgi kankina neurozės dėl teisėtumo (ir tuo pačiu – gili istorinė pagieža dėl Ukrainos valstybingumo, kurios puikus pavyzdys yra keisti Putino svaičiojimai šia tema). Tačiau Rusijos tikslas – ne blusinėtis diplomatiniuose terminuose. Kremlius nori teritorijų ir yra pasiryžęs sumokėti – ir primesti – siaubingą kainą žmonių gyvybėmis ir fiziniais sugriovimais, kad tai pasiektų. Nekreipdami į tai dėmesio – rizikuojame.

Abiem atvejais reikalingos atsakomosios priemonės yra panašios: ryžtingi kolektyviniai veiksmai. Net ir Kinijos komunistų partija negali nepaisyti kartu veikiančių Vakarų šalių karinės, politinės ir ekonominės galios. Nors ir pavėluotai, jau formuojasi nauji aljansai, pakeisiantys jėgų pusiausvyrą Indijos ir Ramiojo vandenynų regione.

Tvarkytis su Kremliumi turėtų būti daug lengviau. Europa turi apsčiai ekonominių ir kitokių priemonių spausti Baltarusiją dėl migracijos ir atgrasyti Rusiją nuo veiksmų Ukrainos atžvilgiu. Vis dėlto tai veikia, jeigu visų jos 27 narių požiūriai šiais klausimais yra vieningi.

Tigrų medžioklė – pavojinga. Geriau nemėginti tuo užsiimti pavieniui.

----------

E.Lucasas yra Europos politikos analizės centro (CEPA) viceprezidentas.

Rodyti: