2017.06.19 18:45 |Kategorija:  Cover news with delay

Paryžiuje į policijos mašiną rėžėsi automobilis ir užsiliepsnojo (atnaujintas)

atnaujintas pranešimas

Paryžius, birželio 19 d. (AFP-BNS). Paryžiuje Eliziejaus laukuose pirmadienį automobilis rėžėsi į policijos mašiną, sprogo ir užsidegė, pranešė policija ir tyrėjai, dar nurodę, kad vairuotojas buvo ginkluotas.

Vienas šaltinis, artimas tyrėjams, sakė, kad vairuotojas „rimtai sužeistas“; pasirodė pranešimų, kad jis gali būti negyvas. Kiek vėliau Prancūzijos vidaus reikalų ministras Gerard'as Collombas (Žeraras Kolonas) patvirtino, kad užpuolikas negyvas ir kad tai buvo „tyčinė ataka“. Policija nurodė, kad užpuoliko automobilyje rastas kalašnikovo automatas, pistoletų, dujinių balionų.

„Šiandien apie 15 val. 40 min. policijos būrys važiavo Eliziejaus laukų prospektu; „Renault Megane“ aplenkė jį iš dešinės ir rėžėsi į policijos kortežo priekinį furgoną“, – anksčiau sakė policijos atstovė.

„Automobilis „Renault Megane“ užsidegė. Policija užtvėrė gatvę. Nei pareigūnai, nei turistai nenukentėjo, – sakė ji. – Asmuo regis yra negyvas. Pradėtas tyrimas. Regis jis buvo ginkluotas“.

Vidaus reikalų ministerijos atstovas Pierre-Henry Brandet (Pjeras Anri Brandė) taip pat sakė, kad įvykio vietą tikrina išminuotojai.

Prancūzijos antiteroristinių bylų prokuroras pradėjo tyrimą dėl policijos automobilio taranavimo Eliziejaus laukų prospekte.

Pasak pareigūnų, incidentas įvyko Eliziejaus laukų parduotuvių rajone. Per incidentą, kuris įvyko maždaug 15 val. 40 min. vietos laiku, vairuotojas „tyčia“ automobiliu rėžėsi į policijos furgoną Eliziejaus laukų žiede, vos už 230 metrų nuo prezidentūros, pranešė televizija BFM.

„Vairuotojas tyčia taranavo žandarų furgoną“, – sakė šaltiniai policijoje, kuriuos citavo BFM, upuoliko motyvas nežinomas, žmonės nenukentėjo.

Anksčiau policija buvo pranešusi, kad minėto automobilio vairuotojas yra „ant žemės, be sąmonės“, taip pat ragino žmones laikytis atokiau.

Šiame pasaulinio garso prospekte prieš porą mėnesių buvo nušautas policininkas, likus trims dienoms iki Prancūzijos prezidento rinkimų rato. Tada prie žuvusio užpuoliko Karimo Cheurfi (Karimo Šerfi) buvo rastas „Islamo valstybę“ garbinantis raštas. Vėliau jo automobilyje rasta kitų ginklų.

uzsienis@bns.lt, +370 5 205 8525 – Užsienio naujienų skyrius

PARIS,

Rodyti: