2021.03.13 16:39 |Kategorija:  Cover news with delay

Vilniaus kunigas galimai išnaudojo nepilnametį JAV (atnaujintas)

papildymai ir pakeitimai visame tekste, papildyta JAV žiniasklaidos pranešimu – naujas skyrius

Vilnius, kovo 13 d. (BNS). Vilniaus arkivyskupija sustabdė kunigo veiklą, JAV žiniasklaidai pranešus apie įtarimus išžaginimu. Paskelbta, kad Vilniaus kunigas Aloyzas Volskis prieš daugiau kaip dešimtmetį galimai seksualiai išnaudojo nepilnametį JAV. 

Vilniaus arkivyskupo Gintaro Grušo teigimu, A. Volskis savo kaltę neigia. 

„Šitas atvejis yra apie kunigą, kuris šiuo metu gyvena ir tarnauja Vilniaus arkivyskupijoje, jis yra Telšių vyskupijos kunigas, o galimas nusikaltimas įvyko Amerikoje, Mičigano valstijoje, Detroito mieste“, – spaudos konferencijoje šeštadienį kalbėjo G. Grušas. 

Jo teigimu, kunigo atžvilgiu nėra pradėti teisėsaugos veiksmai. Paskutinis A. Volskio paskyrimas Vilniaus arkivyskupijoje baigėsi 2019 metų vasario 14 dieną. Pastaruoju metu kunigui, be oficialaus paskyrimo, buvo leidžiama tarnauti Vilniaus Dievo Gailestingumo šventovėje. 

Tiria JAV teisėsauga

Pasak G. Grušo, pirmas „užuominas“ apie galimą nusikaltimą Amerikoje Vilniaus arkivyskupija gavo ketvirtadienį, apie tai skelbta spaudoje. 

„Eina kalba apie teismą, kuris prasidėjo šiomis dienomis Mičigano valstijoje, Detroite, kaltinamieji teisme yra viena parapija, katalikiška mokykla, Detroito arkivyskupija ir Detroito arkivyskupas, bet teismo medžiagoje tas kaltinimas yra apie galimą nusikaltimą kunigo Aloyzo Volskio, kai jis tenai tarnavo, – nusikaltimas prieš mažametį“, – kalbėjo arkivyskupas. 

Jis aiškino, kad incidentas, per kurį galimai nukentėjo aštuonerių metų vaikas, įvyko 2010 metais. 

„Kaltinimas yra išžaginimo, nuslopinus naudojant vaistus, ir apie tą galimą nusikaltimą mes iki užvakar jokių žinių neturėjome. Kaltinama, kad tas įvykis įvyko 2010 metais, pirmas pranešimas, ką turėjo Detroito arkivyskupija apie galimą nusikaltimą, buvo 2018 metais“, – sakė G. Grušas. 

Kaip teigia Vilniaus arkivyskupas, kaltinimą pateikė pats galimai nukentėjęs jaunuolis. Byla buvo perduota tirti JAV teisėsaugai. Apie tyrimus ar jų tolesnę eigą, pasak G. Grušo, Vilniaus arkivyskupija neturi informacijos.

JAV žiniasklaida: svaigino „mėlynomis tabletėmis“

JAV portalas „The Detroit News“ skelbia, kad paauglys iš Mičigano valstijos padavė į teismą Detroito arkivyskupiją ir vieną katalikų mokyklą, teigdamas, jog buvo seksualiai išnaudojamas. 

Leidinyje cituojant ieškinį nurodoma, kad tuomet aštuonerių metų vaikas dalyvavo „dvasinės formacijos“ sesijoje katalikiškoje mokykloje kartu su kunigu A. Volskiu („Tėvu Alu“). 

Toliau teismo medžiagoje skelbiama, kad kunigas pastebėjęs, jog vaikas peršalo, ir pasiūlęs jam dvi mėlynas tabletes – neva vaistus. Nepilnametis jas suvartojo ir „paniro į pusiau mieguistą būklę“. Galimai nukentėjusysis nurodo negalėjęs judėti, bet suvokęs aplinką, o ieškinyje nurodoma, kad kunigas jį „prievartavo“. 

Mokinys sakė motinai daugiau nenorįs dalyvauti sesijose su kunigu, užsisklendęs savyje, liovęsis ruošti pamokas ir dažnai atsisakydavęs eiti į mokyklą, teigiama ieškinyje. 

Nurodoma, kad jaunuolis nieko neatskleidė giminaičiams apie galimą incidentą iki pat 2017 metų pabaigos ar 2018 metų pradžios, nes A. Volskis esą grasino pakenkti jo šeimai, jeigu šis prasitars.

Kunigas kaltę neigia

Arkivyskupas teigia susitikęs su A. Volskiu, pastarasis dabar susilaiko nuo aktyvios tarnystės. 

„Šiandien susitikau su kunigu A. Volskiu. Jis neigia, kad tai įvyko ir teigia, kad niekada nėra buvę jo gyvenime tokių nusikaltimų su nepilnamečiais. Šiuo metu jis yra pašalintas iš visos aktyvios kunigiškos tarnystės, kol baigsis visi tyrimai ir teisminiai procesai. Tai yra grynai mūsų procedūra“, – sakė G. Grušas. 

Jis pažymėjo, kad arkivyskupija neturi jokios informacijos nei Vilniuje, nei Telšių vyskupijoje, kad būtų buvę kokių nors kaltinimų kunigui A. Volskiui dėl tokio pobūdžio nusikalstamų veikų. G. Grušas pakartojo, kad kunigas nėra įtrauktas į teisminį procesą kaip kaltinamasis: „šeimos procesas yra prieš arkivyskupiją (Detroito – BNS)“. 

Anot arkivyskupo, A. Volskis yra tarnavęs lietuvių parapijose JAV Los Andžele, Detroite ir Kanados Monrealyje. 2014 metais jis grįžo į Lietuvą, tarnavo Vilniuje dviejose parapijose, o nuo 2019 metų vasario buvo atleistas iš tarnystės – jis turėjo „sveikatos reikalų“, liko gyventi Vilniuje.

redakcija@bns.lt, +370 5 205 85 19, Verslo naujienų skyrius

Rodyti: 
 

Jei ši informacija Jums naudinga, kviečiame prenumeruoti BNS naujienlaiškį ir taip prisidėti prie kokybiškos žiniasklaidos stiprinimo.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

 

Naujienų srautas

Neprisijungusiems naujienos rodomos su 1 val. pavėlavimu.
 

Trečiadienis, gruodžio 01

2021.12.01 19:48
Užsienio naujienos 2021.12.01 19:48
2021.12.01 18:31
Užsienio naujienos 2021.12.01 18:31
2021.12.01 17:39
Lietuvos politika 2021.12.01 17:39
2021.12.01 14:38
Lietuvos politika 2021.12.01 14:38
2021.12.01 13:52
Užsienio naujienos 2021.12.01 13:52
2021.12.01 13:30
Užsienio naujienos 2021.12.01 13:30