Tai yra pranešimas spaudai, už kurio turinį BNS neatsako.

Grafikės Albinos Makūnaitės paroda „Lietuvių literatūros klasika estampuose“

Renginio tipas: Paroda
Renginio data: Antradienis, 2019 m. kovo 5 d.
Renginio pradžia: 14:00
Renginio pabaiga: Sekmadienis, 2019 m. gegužės 5 d.
Renginio vieta: Galerija PSI, Respublikinė Vilniaus psichiatrijos ligoninė, Parko g. 21, Vilnius

Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės Galerijoje PSI atidaroma žymios grafikės, knygų iliustratorės Albinos Makūnaitės (1926– 2001) kūrinių paroda „Lietuvių literatūros klasika estampuose“. Eksponuojami darbai iš menininkės šeimos archyvo.
Parodos kuratorė  Lietuvos kultūros tyrimų instituto mokslo darbuotoja dr. Skaidrė Urbonienė.

Mus džiugina tai, kad parodų kuratoriai sutinka ir noriai eksponuoja parodas netradicinėje erdvėje, taip sudarydami sąlygas mažinti atskirtį tarp sergančiųjų ir visuomenės, esančios už ligoninės sienų, mažinti sergančiųjų eliminavimą iš kultūrinio ir visuomeninio gyvenimo.

Kita vertus, ligoninė tampa ir aktyviai veikiančiu kultūros centru, nes čia eksponuojamas parodas gausiai lanko ne tik ligoninės pacientai, juos lankyti atvykę artimieji, personalas, bet ir vietos bendruomenė.

Sakoma, kad tarp kūrybos ir gydymo yra labai daug sąsajų, nes ir viena, ir kita reikalauja didelės erudicijos, kompetencijos, improvizacijos. Psichiatrų, psichologų ir psichoterapeutų užduotis – padėti individui suvokti save, sustiprinti arba atstatyti prarastą savąjį „Aš“. Meno paskirtis – ugdyti žmonių dvasingumą, padėti atskirti tikrąsias vertybes nuo tariamų, suvokti keliamų problemų sudėtingumą, aktualumą.

Parodos lankymas: pirmadieniais – penktadieniais 8–16 val.

Maloniai kviečiame!

Kontaktinis asmuo
Janina Utkuvienė
Ryšių su visuomene skyriaus vedėja
VšĮ Respublikinė Vilniaus psichiatrijos ligoninė
37069933581
j.utkuviene@rvpl.lt

Tai yra pranešimas spaudai, už kurio turinį BNS neatsako.

Rodyti: 
 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

Penktadienis, rugsėjo 20

2019.09.20 05:45
Įvairenybės, kultūra 2019.09.20 05:45
1 2 3 4 5