2020.09.16 10:38 |Kategorija:  Cover news with delay

Nuo kitos savaitės baltarusiams bus supaprastintas vizų išdavimas – URM

Vilnius, rugsėjo 16 d. (BNS). Užsienio reikalų ministerija (URM) žada supaprastinti vizų išdavimą Baltarusijos piliečiams.

Pasak URM, nuo rugsėjo 21-osios Lietuvoje baltarusiams bus taikomos tos pačios nacionalinių vizų išdavimo sąlygos kaip ir Australijos, Japonijos, Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Naujosios Zelandijos ir Pietų Korėjos piliečiams.

Baltarusijos piliečiai galės gauti nacionalinę vizą pusės metų laikotarpiui, pateikdami minimalų dokumentų paketą ir savo finansinio aprūpinimo įrodymą – lėšas trims mėnesiams arba juridinio asmens įsipareigojimą dėl tokių lėšų užtikrinimo.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sakė, kad Lietuvos diplomatinė tarnyba yra pajėgi užtikrinti sklandų ir greitą vizų išdavimo procesą, nesudarant biurokratinių ir administracinių kliūčių.

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė tvirtina, kad spartinant vizų išdavimo procedūras, Migracijos departamentas aukštos kvalifikacijos specialistų prašymus pradės nagrinėti dar jiems neatvykus  į Lietuvą.

„Šiuo metu svarbiausia yra užtikrinti sklandų procedūrų įgyvendinimą“, – teigė R. Tamašunienė.

Numatoma, kad ši supaprastinta vizų išdavimo tvarka galios iki 2021 metų kovo 21 dienos.

Baltarusijos bendrovės pradėjo aktyviai ieškoti galimybių perkelti veiklą į užsienį po rugpjūčio 9-osios šalies prezidento rinkimų, kurių oficialūs rezultatai apie Aliaksandro Lukašenkos pergalę šalyje sukėlė masinius protestus ir valdžios smurtą prieš jų dalyvius.

Lietuvos Vyriausybė yra patvirtinusi paramos Baltarusijos žmonėms planą, jame be minėtų palengvinimų svarstoma galimybė įmonės steigimui leisti atsidaryti sąskaitas ne tik bankuose, bet ir elektroninių pinigų įstaigose. Plane taip pat numatoma tiesioginė parama nukentėjusių baltarusių gydymui, specialios stipendijos baltarusių studentams ir parama egzilyje Vilniuje veikiančiam baltarusiškam Europos humanitariniam universitetui. 

redakcija@bns.lt, +370 5 205 85 08, Lietuvos naujienų skyrius

Rodyti: