2023.03.18 20:45 |Kategorija:  Cover news with delay

Rytų Ukrainoje žuvo du žmonės, dar aštuoni sužeisti – meras

Kramatorskas, Ukraina, kovo 18 d. (AFP-BNS). Rytų Ukrainos Kramatorsko mieste per Rusijos pajėgų smūgius šeštadienį žuvo du žmonės, o dar aštuoni buvo sužeisti, pranešė miesto meras, apkaltinęs Maskvą per šią ataką panaudojus kasetines bombas.

„Rusija toliau skleidžia terorą“, – socialiniame tinkle „Facebook“ parašė Oleksandras Hončarenka.

„Kramatorsko bombardavimo kasetinėmis bombomis pasekmės: du žmonės žuvo, dar aštuoni sužeisti, trys iš jų – sunkiai.“

Mieste esantys naujienų agentūros AFP žurnalistai pranešė, jog prieš pat 16 val. vietos (ir Lietuvos) laiku girdėjo apie 10 sprogimų ir matė virš parko miesto pietinėje dalyje kylančius dūmus.

Jie taip pat matė šių smūgių vietoje nuo sužalojimų mirusią moterį.

Netrukus po to pasigirdo antra sprogimų serija už maždaug dviejų kilometrų esančiame rajone. Pasak AFP žurnalistų, ten buvo sunkiai sužeista taksi vairuotoja.

Pagal Jungtinių Tautų sutartį, kurią remia dauguma Vakarų valstybių, yra draudžiama naudoti ir perduoti kasetines bombas, kurios smūgio teritorijoje paskleidžia dešimtis mažų sprogstamųjų užtaisų. Dalis jų gali iš karto nesprogti ir iš esmės tapti priešpėstinėmis minomis, keliančiomis pavojų civiliams gyventojams ilgą laiką po karo pabaigos.

Kramatorskui šią savaitę buvo smogta jau antrą kartą. Antradienį, Rusijos pajėgoms apšaudžius miestą, žuvo vienas žmogus, o dar trys buvo sužeisti.

Kramatorskas yra rytiniame pramoniniame Donecko regione, kurio dalis, įskaitant didžiausią miestą, nuo 2014 metų kontroliuoja Kremliaus remiami separatistai.

2022 metų balandį per raketos smūgį Kramatorsko geležinkelio stotyje žuvo apie 60 bėgančių civilių – tai buvo viena iš kruviniausių invazijos atakų, nukreiptų prieš civilius gyventojus.

Maskva siekia užimti visą regioną po to, kai pernai paskelbė jį Rusijos dalimi.

[email protected], Užsienio verslo naujienų skyrius

Rodyti: