2023.03.18 12:44 |Kategorija:  Cover news with delay

Rusija dronais atakavo Ukrainos centrinę, vakarinę ir rytinę dalis (atnaujintas)

Kyjivas, kovo 18 d. (AP-BNS). Rusija šeštadienio naktį paleido į Ukrainą 16 dronų, kurių 11 buvo numušta centriniame, vakariniame ir rytiniame regionuose, pranešė ukrainiečių oro pajėgos.

Per „Telegram“ paskelbtame oro pajėgų vadovybės pranešime nurodoma, kad tarp rajonų, į kuriuos taikytasi, yra sostinė Kyjivas ir vakarinė Lvivo sritis.

Kyjivo miesto karinės administracijos vadovas Serhijus Popko sakė, kad ukrainiečių oro gynyba numušė visus į sostinę paleistus dronus.

Lvivo srities karinės administracijos vadovas Maksymas Kozyckis pranešė, kad buvo numušti trys iš šešių dronų, o likę trys atakavo vieną rajoną Lenkijos pasienyje.

Ukrainos oro pajėgų duomenimis, dronai vėlai penktadienį buvo paleisti iš Azovo jūros rytinės pakrantės ir iš Rusijos Briansko srities, esančios prie Ukrainos sienos.

Du rusų dronai atakavo ypatingos svarbos infrastruktūros objektą Novomoskovske Dnipropetrovsko srityje, padaryta didelė žala, pranešė srities karinės administracijos vadovas Serhijus Lysakas.

Objekte kilo gaisras, be to, visiškai sugriauti šalia stovėję keturi vasarnamiai, dar šeši – apgadinti, per platformą „Telegram“ pranešė pareigūnas.

Pasak jo, rusai tikriausiai panaudojo Irano gamybos dronus „Shahed“. Tris jų kariškiai numušė, o du pataikė į minimą infrastruktūros objektą.

Ukrainos kariuomenė šeštadienį ryte taip pat paskelbė, kad per ankstesnes 24 valandas Rusija sudavė 34 aviacijos smūgius ir vieną raketinį smūgį. Vėliau socialiniame tinkle „Facebook“ buvo nurodyta, kad krintančios nuolaužos pietinėje Chersono srityje apgadino septynis namus ir vaikų darželį.

Kyjivas nurodo, kad Rusija ir toliau didžiausią dėmesį skiria puolamosioms operacijoms Ukrainos rytuose, prie Lymano, Bachmuto, Avdijivkos, Marjinkos ir Šachtarsko. Donecko srities administracijos vadovas Pavlo Kyrylenka sakė, kad penktadienį srityje buvo apšaudyta 11 miestelių ir kaimų, žuvo vienas ir buvo sužeisti dar trys žmonės.

Tuo metu Jungtinės Karalystės kariškiai šeštadienį sakė, kad Rusija tikriausiai plės šaukimą į kariuomenę.

Britų Gynybos ministerijos paskelbtame naujausiame žvalgybos vertinime sakoma, kad Rusijos žemųjų parlamento rūmų – Valstybės Dūmos – deputatai pirmadienį pateikė įstatymo projektą, kuriuo būtų pakeistas šaukiamasis amžius vyrams – jis būtų 21–30 metų. Dabar šis amžius yra 18–27 metai.

Pasak britų ministerijos, šiuo metu Rusijoje daug 18–21 metų vyrų gali netarnauti kariuomenėje todėl, kad mokosi aukštojo mokslo įstaigose. Pakeitimas reikštų, kad jie galiausiai vis tiek turėtų tarnauti.

Pažymima, kad įstatymo projektas tikriausiai bus priimtas ir įsigalios 2024-ųjų sausį.

Redaktorė Miglė Giri

[email protected], Užsienio naujienų skyrius

Rodyti: