2023.01.25 07:38 |Kategorija:  Cover news with delay

Vokietija žada greitą atsakymą dėl kovinių tankų Ukrainai

Berlynas, sausio 25 d. (AFP-BNS). Tikimasi, kad trečiadienį Berlynas paskelbs sprendimą dėl galingų vokiečių gamybos kovinių tankų „Leopard“, kurių seniai siekia Kyjivas, eksporto.

Vokietija taip pat paragino sąjungininkus pradėti mokyti Ukrainos pajėgas jais naudotis.

Pastarosiomis savaitėmis Vakarų šalys žadėjo ukrainiečiams padėti atremti Rusijos invaziją vis sudėtingesne karine technika, o Kyjivas labiausiai nori kovinių tankų.

Antradienį Berlynas sutikimo dar nedavė, tačiau Vokietijos žiniasklaida, įskaitant laikraštį „Der Spiegel“ ir naujienų kanalą NTV, pranešė, kad kancleris Olafas Scholzas (Olafas Šolcas) jį suteiks.

Pranešimas turi pasirodyti trečiadienį, o kartu turėtų būti paskelbtas leidimas kitoms šalims, įskaitant Lenkiją, Ukrainai perduoti savo tankų „Leopard“, pranešė leidiniai.

Vašingtonas taip pat linksta link sprendimo nusiųsti Ukrainai nemažai tankų „Abrams M1“, laikraščiui „The Wall Street Journal“ teigė JAV pareigūnai.

Laisvųjų demokratų partija (FDP), Vokietijos valdančiosios koalicijos narė, antradienio vakarą tviteryje parašė: „Vokietija siunčia „Leopard“ [ir] „Panzer“ į Ukrainą!“

Kyjivas ir kelios jo sąjungininkės jau kelias savaites ragina Berlyną leisti pristatyti „Leopard“, tačiau praėjusią savaitę Vokietijoje vykusiame, JAV vadovautame Ukrainos sąjungininkių susitikime sprendimas nebuvo priimtas.

Naujasis Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistorius (Borisas Pistorijus) sakė, kad jis „aiškiai paragino šalis partneres, kurios turi parengtų dislokavimui tankų „Leopard“, apmokyti Ukrainos pajėgas dirbti su šiais tankais“.

„Tikiuosi, kad sprendimas bus priimtas netrukus“, – pridūrė jis po Berlyne įvykusių derybų su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu.

„Privalome aprūpinti Ukrainą sunkesnėmis ir pažangesnėmis sistemomis ir turime tai padaryti greičiau“, – teigė B. Pistorius.

Redaktorius Ignas Ramanauskas

[email protected], Užsienio naujienų skyrius

Rodyti: