2022.01.14 13:14 |Kategorija:  Cover news with delay

Atsakydama į naujas JAV sankcijas Šiaurės Korėja išbandė dvi balistines raketas (atnaujintas)

Seulas, sausio 14 d. (AP-BNS). Šiaurės Korėja penktadienį paleido dvi numanomas trumpo nuotolio balistines raketas, surengusios jau trečia tokio pobūdžio ginkluotės bandymą per šį mėnesį, pranešė Pietų Korėjos pareigūnai.

Šis paleidimas laikomas potencialiu Pchenjano atsaku į Jungtinių Valstijų paskelbtas naujas sankcijas dėl Šiaurės Korėjos tęsiamų ginkluotės bandymų.

Pietų Korėjos kariuomenės Jungtinio štabų vadų komiteto pranešime sakoma, kad raketos buvo paleistos 11 minučių intervalu iš vakarinės Šiaurės Pjongano provincijos, kur, kaip žinoma, yra svarbių raketų bazių.

Raketos nuskriejo 430 km ir buvo pasiekusios 36 km aukštį, o galiausiai nukrito į jūrą, nurodė kariškiai.

Japonijos pakrančių apsauga  14 val. 55 min. vietos (7 val. 55 min. Lietuvos) laiku taip pat užfiksavo „numanomą balistinės raketos ar raketų paleidimą iš Šiaurės Korėjos“.

Tarnyba ragino laivus būti budrius, bet vyriausybės vyriausiasis sekretorius Hirokazu Matsuno (Hirokadzas Macunas) sakė, kad apie jokią padarytą žalą laivams arba orlaiviams pranešimų negauta.

Keliomis valandomis anksčiau Šiaurės Korėja paskelbė pranešimą, smerkiantį JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) administraciją dėl naujų sankcijų, įvestų dėl ankstesnių raketų bandymų. Pchenjanas perspėjo, kad imsis dar griežtesnių veiksmų, jeigu Vašingtonas toliau laikysis „konfrontacinės pozicijos“.

Naujausios sankcijos taikomos penkiems Šiaurės Korėjos piliečiams dėl jų vaidmens įgyjant įrangos ir technologijų savo šalies raketų programoms. Apie šį žingsnį buvo paskelbta po ankstesnio Pchenjano raketų bandymo anksčiau šią savaitę.

Vašingtonas taip pat nurodė sieksiąs naujų Jungtinių Tautų sankcijų Šiaurės Korėjai.

Nors Pchenjanui taikomos tarptautinės sankcijos dėl branduolinių ginklų programos, Šiaurės Korėja sausio 5-ąją ir 11-ąją atliko kitus du paleidimus, per kuriuos esą buvo išbandyti hipergarsiniai aparatai.

Hipergarsiniai ginklai, galintys skrieti penkių machų ar didesniu greičiu, dėl savo greičio ir manevringumo gali tapti rimtu iššūkiu dabartinėms priešraketinės gynybos sistemoms.

Vis dėlto ekspertai sako, kad Šiaurės Korėjai sukurti patikimą hipergarsinę sistemą tikriausiai reikės dar ne vienų metų.

Duodamas interviu televizijai MSNBC JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas (Entonis Blinkenas) sakė, kad naujausi Šiaurės Korėjos raketų bandymai yra „itin destabilizuojami“, taip pat pažymėjo, kad Vašingtonas glaudžiai derina veiksmus su JT ir svarbiomis partnerėmis, įskaitant Pietų Korėją ir Japoniją, dėl atsako Pchenjanui.

„Manau, Šiaurės Korėja iš dalies tuo siekia gauti dėmesio. Ji taip elgdavosi anksčiau. Ko gera, ji toliau tai darys, – sakė A. Blinkenas. – Tačiau mes kartu su sąjungininkais ir partneriais esame labai susitelkę, siekdami užtikrinti, kad jie ir mes būtume tinkamai ginami ir kad šie Šiaurės Korėjos veiksmai sulauktų pasekmių.“

Redaktorius Raimondas Čiuplys

redakcija@bns.lt, Užsienio naujienų skyrius

Rodyti: