2021.09.24 17:41 |Kategorija:  Cover news with delay

Medininkų punkte dėl rekonstrukcijos įstrigo šimtai vilkikų (atnaujintas)

papildyta 1, naujos 5-6 ir 8-9 pastraipos

Vilnius, rugsėjo 24 d. (BNS). Lietuvos ir Baltarusijos pasienio Medininkų kontrolės punkte iš Lietuvos pusės laukia apie 360 vilkikų, rodo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) duomenys. „Linavos“ vadovas teigia, jog Medininkuose laukia apie 600-700 automobilių. 

Pasak VSAT atstovo Giedriaus Mišučio, eilės susidarė dėl vykstančios rekonstrukcijos.

„Pagal punkto pajėgumus ir taip eilės būdavo, dabar kadangi punktas rekonstruojamas iš pagrindų, yra sumažėjęs dar apie 50 proc. pajėgumų, o gal ir daugiau, dabar tokia fazė remonto, kad belikusios kelios juostos kirsti sieną“, – BNS sakė G. Mišutis.

„Tie visi dalykai paveikė galimybes per Medininkų punktą vykti ir tiek laiko negaišti. Srautai vilkikų gana dideli“, – kalbėjo jis. 

Tuo metu „Linavos“ generalinio sekretoriaus Zenono Buivydo teigimu, vilkikų spūstis Medininkuose susidarė dėl prastos komunikacijos.

„Kalbėjausi su Muitinės departamentu, tai jie sakė, kad mes apie rekonstrukciją buvom skelbę, bet aš  galvoju, kad jie skelbė savo tinklapyje ir nedaug kas pasižiūrėjo. Pralaidumas Medininkų poste yra sumažėjęs kokius keturis kartus“, – BNS sakė Z. Buivydas. 

Pasak G. Mišučio, vairuotojai renkasi Medininkus, nors greta yra Lavoriškių, Šalčininkų, Raigardo punktai, kur eilės žymiai mažesnės arba jų visai nėra. VSAT duomenimis, Medininkų punkte dabar tenka laukti apie 66 valandas. 

„Linavos“ vadovas teigė, jog Lavoriškėse ir Šalčininkuose eilėse laukia po 90 automobilių, o laukti tenka apie 16-18 valandų.

„Dabar ant sienos prie Medininkų yra apie 600-700 automobilių, nes yra užsipildę visi terminalai ir, aišku, jie stovi ant kelio, tai jie mažiausiai ten lauks tris paras, tai gal vertėtų rinktis kitą maršrutą“, – svarstė Z. Buivydas.

G. Mišutis tikino, kad palaukimo aikštelėje yra ir dušai, ir maitinimas, tačiau tai kainuoja. 

Medininkų kontrolės punkto – didžiausio Lietuvos pasienyje su Baltarusija – rekonstrukcija pradėta šiemet kovą. Darbus už daugiau nei 24 mln. eurų atlieka bendrovių „Conresta“, „Kauno tiltai“ ir „Euroelektronika“ konsorciumas – trejų metų trukmės sutartis su juo sutartis pasirašyta pernai spalį. 

Autoriai: Erika Alonderytė, Remigijus Bielinskas

redakcija@bns.lt, Verslo naujienų skyrius

Rodyti: