2021.09.21 11:12 |Kategorija:  Cover news with delay

Sudano valstybinė žiniasklaida: šalyje mėginta įvykdyti perversmą (papildytas)

Chartumas, rugsėjo 21 d. (AFP-BNS). Sudane anksti antradienį buvo sužlugdytas mėginimas įvykdyti perversmą, pranešė valstybinė žiniasklaida, bet sąmokslininkų neįvardijo.

„Nesėkmingai mėginta įvykdyti perversmą, žmonės turėtų tam pasipriešinti“, – sakoma žiniasklaidos pranešimuose.

Vienas aukšto rango šaltinis vyriausybėje sakė naujienų agentūrai AFP, kad sąmokslininkai mėgino užimti valstybinės žiniasklaidos pastatą, bet jų užmačios „žlugo“.

Kitas aukšto rango šaltinis kariuomenėje nurodė, kad grupė karininkų „buvo įsitraukę į šį mėginimą [įvykdyti perversmą], bet jie buvo nedelsiant nušalinti“.

Antradienį padėtis Chartumo centre atrodė rami, taip pat prie kariuomenės būstinės, kur prieš dvejus metus ištisus mėnesius vykę masiniai protestai paskatino nuversti veteraną prezidentą Omarą al Bashirą (Omarą Baširą) per rūmų perversmą.

Tačiau Sudano saugumo pajėgos uždarė pagrindinį tiltą per Nilą, jungiantį Chartumą su miestu dvyniu Umdurmanu.

Šiuo metu Sudaną valdo laikinoji vyriausybė, sudaryta iš civilių ir kariuomenės atstovų. Šis kabinetas buvo suformuotas po 2019 metų balandį įvykusio perversmo prieš B. al Bashirą, jam pavesta grąžinti šalį prie visiško civilių valdymo.

Tačiau trapų pereinamąjį procesą temdo gilūs politiniai nesutarimai ir įsisenėjusios ekonomikos problemos, paveldėtos iš O. al Bashiro režimo.

Pastaraisiais mėnesiais vyriausybė ėmėsi skaudžių ekonomikos reformų, kad atitiktų Tarptautinio valiutos fondo (TVF) reikalavimus finansinei pagalbai gauti.

Be kita ko, buvo nurėžtos subsidijos ir pereita prie kintamo Sudano svaro kurso, nors daugelis sudaniečių tokius sprendimus laiko pernelyg drastiškais.

Šalyje retkarčiais kildavo protestų prieš TVF remiamas reformas ir didėjančią pragyvenimo kainą.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

redakcija@bns.lt, Užsienio naujienų skyrius

Rodyti: