2021.07.23 13:00 |Kategorija:  Cover news with delay

Baltarusijoje likviduota daugiau kaip 10 NVO, sako teisių gynėjai

Minskas, liepos 23 d. („Interfax“-BNS). Baltarusijoje likviduota daugiau kaip 10 nevyriausybinių organizacijų, taip pat ir teisių gynimo grupių, penktadienį pranešė teisių gynimo centras „Viasna“.

„Paaiškėjo, kad liepos 22 dieną valdžia likvidavo virtinę visuomeninių organizacijų“, – sakoma pranešime.

Tarp likviduotų organizacijų yra „Teisinės transformacijos centras“, „Europos ekspertizės ir komunikacijos biuras“, „Human Constanta“, „Ekologijos sprendimų centras“, centras „Gyvoji biblioteka“, žiniasklaidos platforma „Imena“, „Youth Labor Rights“, Europos jaunimo parlamentas Baltarusijoje, centras „Europos dialogas“, „Press Club Belarus“, „Neįgaliųjų teisių centras“.

Kaip pranešta, Baltarusijos teisingumo ministerija taip pat inicijavo Nobelio literatūros premijos laureatės Sviatlanos Aleksijevič vadovaujamo PEN centro ir Baltarusijos žurnalistų asociacijos (BAŽ) likvidavimą.

Nuo liepos 10 dienos Baltarusijoje atlikta per 60 kratų žiniasklaidos atstovų ir teisių gynėjų namuose, redakcijose, nevyriausybinėse organizacijose. Tyrimų komitetas kratas aiškino žiniasklaidos priemonių ir nevyriausybinių organizacijų ryšiais su šešėlinėmis finansinėmis schemomis.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė

redakcija@bns.lt, Užsienio naujienų skyrius

Rodyti: