2021.01.27 18:54 |Kategorija:  Cover news with delay

Lenkijoje įsigalios beveik visiškas abortų uždraudimas – vyriausybė (papildytas)

Varšuva, sausio 27 d. (AFP-BNS). Prieštaringai vertinamas Lenkijos teismo sprendimas dėl beveik visiško abortų uždraudimo įsigalios trečiadienį, pranešė vyriausybė, o šis pareiškimas veikiausiai išprovokuos naujus masinius protestus.

„Nutartis šiandien bus paskelbta Įstatymų žurnale“, – tviteryje pranešė vyriausybės informacinis centras.

Protestų banga kilo praėjusiais metais, konstituciniam teismui paskelbus, kad esami abortų įstatymai, leidžiantys nutraukti nėštumą vaisiaus apsigimimo atveju, prieštarauja konstitucijai.

Protestuotojai nukreipė savo pyktį į valdančiąją konservatyvią partiją „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS), kurios deputatai kreipėsi į konstitucinį teismą.

Katalikiškoje Lenkijoje jau ir taip galioja vieni griežčiausių abortų įstatymų Europoje.

Iki šiol 38 mln. gyventojų turinčioje Lenkijoje per metus būdavo teisėtai atliekama mažiau kaip 2 tūkst. nėštumo nutraukimo procedūrų. Moterų grupių skaičiavimu, apie 200 tūkst. moterų nutraukia nepageidaujamą nėštumą nelegaliai arba vyksta į užsienį. 

Kai teismo nutartis įsigalios ją paskelbus oficialiajame leidinyje, nutraukti nėštumą bus leidžiama tik išžaginimo arba kraujomaišos atveju, taip pat kai kyla grėsmė motinos gyvybei.

Pernykštes demonstracijas organizavęs judėjimas „Moterų streikas“ paragino susirinkti į protestą prie Konstitucinio Teismo Varšuvoje vėliau trečiadienį.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė

redakcija@bns.lt, Užsienio naujienų skyrius

Rodyti: