2021.01.20 11:43 |Kategorija:  Cover news with delay

„Swedbank“: Lietuva pirmoji iš Baltijos šalių pasieks ikikrizinį lygį

Vilnius, sausio 20 d. (BNS). Lietuvos ekonomika pirmoji iš Baltijos šalių šių metų trečiąjį ketvirtį pasieks ikikrizinį 2019 metų lygį, nors jos ūkio augimas šiemet ir kitąmet bus lėtesnis nei Latvijos ir Estijos, teigia „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis. 

Pasak jo, tokią dinamiką galima paaiškinti „bazės efektu“ – Lietuvos ekonomikos nuosmukis pernai buvo mažesnis nei kitų dviejų Baltijos šalių. 

„Lietuvos ekonomikos susitraukimas 2020 metais buvo vienas mažiausių tarp Baltijos šalių ir Europos Sąjungos šalių. Dar galutinės statistikos neturime, bet mes savo 1,7 proc. prognozės (BVP kritimo 2020 metais – BNS) nekeitėme ir faktas, panašu, bus labai arti to (...). Tai natūralu, kad kritus mažiau negu 2 proc., labai nesunku pasiekti prieš piką buvusį lygį“, – trečiadienį spaudos konferencijoje kalbėjo N. Mačiulis. 

Pasak jo, bankas prognozuoja, kad ikikrizinį lygį Latvija ir Estija pasieks 2021 metų paskutinį ketvirtį, o kai kurioms Europos Sąjungos šalims, pavyzdžiui, Italijai, grįžimas į buvusį lygį numatomas tik 2023 metais. 

„Swedbank“ sumažino šių metų Lietuvos bendrojo vidaus produkto (BVP) augimo prognozę iki 2,7 proc. (pernai lapkritį prognozavo 4 proc.), tačiau mano, kad 2022 metais jis paspartės iki 4,2 proc. (anksčiau prognozuota 4,7 proc.). 

Autorius Vytautas Budzinauskas

redakcija@bns.lt, +370 5 205 85 19, Verslo naujienų skyrius

Rodyti: