2021.01.15 18:04 |Kategorija:  Cover news with delay

Lietuva ir dar penkios šalys ragina Briuselį spausti „BioNTech/Pfizer“ dėl vakcinos (papildytas)

papildyta nuo ketvirtos pastraipos

Vilnius, sausio 15 d. (BNS). Lietuva kartu su kitomis Baltijos ir Šiaurės šalimis penktadienį paragino Europos Komisiją, kad ši kreiptųsi į  „BioNTech“ ir „Pfizer“ dėl vakcinos vėlavimo, nes jis kelia riziką skiepijimo procesui.

„Prašome jūsų skubiai susisiekti su „BioNTech/Pfizer“, kad pareikalautumėte viešai paaiškinti situaciją ir pabrėžtumėte būtinybę užtikrinti savalaikio pristatymo stabilumą ir skaidrumą. Nacionalinės vyriausybės negali planuoti sėkmingos vakcinacijos, nenumatydamos vakcinos pristatymo grafikų“, – rašoma laiške, kurio kopiją gavo BNS.

Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Danijos ir Švedijos sveikatos apsaugos ministrai laiške sveikatos eurokomisarui teigė, kad pristatymo problemos kelia rimtą susirūpinimą dėl vakcinavimo proceso tvarumo ir patikimumo.

„Mes rašome jums būdami labai susirūpinę dėl vakcinacijos nuo COVID-19 proceso tvarumo ir patikimumo, atsižvelgdami į žodinius „BioNTech/Pfizer“ atstovų pranešimus apie jų sunkumus dėl pristatymo“, – rašoma laiške.

Ministrų teigimu, „BioNTech/Pfizer“ atstovai pranešė, kad artimiausiomis savaitėmis į šalis pristatomų vakcinų kiekiai bus ženkliai sumažinti, kai kuriems buvo nurodytas 2021 metų vasario 8 dienos terminas, o kai kuriems nebuvo suteikta jokios informacijos dėl numatytos mažesnių kiekių pristatymo trukmės.

„Esame įpareigoti informuoti savo visuomenę ir konkrečias rizikos grupes (asmenis), kad jų skiepijimas bus atidėtas, nepaisant didelių mūsų vyriausybių pastangų užtikrinti jų pristatymą laiku. Tokia situacija yra nepriimtina. Tai ne tik veikia planuojamus skiepijimo grafikus, bet ir sumažina skiepijimo proceso patikimumą“, – teigia ministrai.

redakcija@bns.lt, +370 5 205 85 14, Lietuvos naujienų skyrius

Rodyti: