2021.01.07 16:41 |Kategorija:  Cover news with delay

G. Landsbergis aptarė dvišalį bendradarbiavimą su JAV valstybės sekretoriumi M. Pompeo

Vilnius, sausio 7 d. (BNS). Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ketvirtadienį telefonu aptarė dvišalį bendradarbiavimą su JAV valstybės sekretoriumi Mike'u Pompeo (Maiku Pompėju).

„JAV buvo, yra ir bus viena svarbiausių Lietuvos strateginių partnerių. Esame dėkingi šios valstybės administracijai už paramą Lietuvai bei tikimės, kad dėmesys regionui nemažės ir ateityje aktyviai veiksime kartu, užtikrindami mūsų bendrus interesus regione”, – ministerijos pranešime sakė G. Landsbergis.

Jis tuo pačiu padėkojo M. Pompeo už asmeninį indėlį į dvišalių santykių plėtrą, saugumą Baltijos jūros regione, be kita ko, ministras kvietė JAV ir toliau stiprinti karinį buvimą Lietuvoje, bendradarbiavimą NATO.

G. Landsbergis taip pat pakartojo Lietuvos įsipareigojimą skirti 2 proc. nuo BVP šalies gynybai.

 Anot ministerijos, M. Pompeo patikino G. Landsbergį, kad Lietuvos ir JAV bendradarbiavimas ir toliau bus aktyviai tęsiamas bei stiprinamas.

G. Landsbergis, anot ministerijos, taip pat prašė JAV paramos dėl Astravo atominės elektrinės ir patikino, kad Lietuvos Vyriausybė deda visas pastangas, kad ten pagaminta elektra nepatektų į Lietuvos rinką.

G. Landsbergio ir M. Pompeo pokalbis vyko po neramumų Kapitolijaus pastate, JAV Kongresui tvirtinant išrinktojo prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) pergalę rinkimuose.

[email protected], +370 5 205 85 31, Lietuvos naujienų skyrius

Rodyti: