2020.09.15 20:35 |Kategorija:  Cover news with delay

Per ceremoniją Baltuosiuose rūmuose D. Trumpas gyrė „naują Artimųjų Rytų aušrą“

Vašingtonas, rugsėjo 15 d. (AFP-BNS). JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) antradienį gyrė „naujų Artimųjų Rytų aušrą“, Jungtiniams Arabų Emyratams bei Bahreinui ruošiantis Baltuosiuose rūmuose pasirašyti su Izraeliu susitarimus dėl santykių normalizavimo.

„Po dešimtmečius trukusio susiskaldymo ir konfliktų mes žymime naujų Artimųjų Rytų aušrą“, – prasidedant pasirašymo ceremonijai šimtams susirinkusiųjų sakė D. Trumpas.

„Mes šią popietę pakeisime istorijos eigą“, – pareiškė jis.

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu (Benjaminas Netanjahus), pakviestas pasirašyti susitarimų su Bahreino ir JAE užsienio reikalų ministrais, antrino D. Trumpui ir pavadino ceremoniją istoriniu lūžio tašku.

„Ši diena yra istorijos ašis, ji skelbia naują taikos aušrą“, – per ceremoniją sakė B. Netanyahu.

„Ši taika ilgainiui išsiplės įtraukdama kitas arabų valstybes. Galų gale, tai gali visiems laikams užbaigti arabų ir Izraelio konfliktą“, – pridūrė jis.

Kreipdamasis į susirinkusiuosius JAE užsienio reikalų ministras Abdullah bin Zayedas al Nahyanas (Abdula bin Zajedas Nahjanas) asmeniškai padėkojo B. Netanyahu už „taikos pasirinkimą ir palestiniečių teritorijų aneksijos sustabdymą“.

Renginys Baltuosiuose rūmuose žymi pirmą kartą nuo 1994-ųjų, kai kokios nors arabų šalys užmezga santykius su Izraeliu. 1979-aisiais santykius su žydų valstybe užmezgė Egiptas, o 1994-aisiais – Jordanija.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė

redakcija@bns.lt, Užsienio naujienų skyrius

Rodyti: