2020.03.31 20:38 |Kategorija:  Cover news with delay

Seime stringa siekis reguliuoti kainas (dar papildytas)

nauja 4 pastraipa  

Vilnius, kovo 31 d. (BNS). Seimas antradienį kol kas neleido Vyriausybei dėl koronaviruso paskelbto karantino metu reguliuoti prekių kainas, riboti prekių arba paslaugų prieinamumą.

Už reguliavimą siūliusias Civilinės saugos įstatymo pataisas antradienį du kartus balsavo per mažai Seimo narių, kad įstatymas būtų priimtas. Reikia, kad balsuotų bent 71 Seimo narys, o vieną kartą registravosi 70, o kitą – 66 parlamentarai. 

Seimo posėdyje pirmininkavusi Rima Baškienė pareiškė, kad dėl kainų reguliavimo įteisinimo dar kartą Seimas balsuos kitame posėdyje.

Kitas Seimo posėdis vyks balandžio 7 dieną. 

Balsavime nedalyvavo opozicija – konservatoriai, liberalai, dalis Mišriai Seimo narių grupei priklausančių parlamentarų, o taip pat keli valdantieji. Balsavime nedalyvavo nei premjeras Saulius Skvernelis,  nei „valstiečių“ lyderis Ramūnas  Karbauskis.  

Ekonomikos komiteto narys konservatorius Jurgis Razma pareiškė, kad skubiai priimdamas pataisas, Seimas duoda visuomenei suprasti, kad yra poreikis reguliuoti kainas.  

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius patikino, kad pataisos „dar nereiškia, kad jau kitą dieną kainos būtų reguliuojamos“.  

„Kainų reguliavimo gal neprireiks, bet Vyriausybei įgaliojimus turėti reikia“, – Seime antradienį sakė jis.   

Vyriausybė teigia, kad šis įrankis galėtų padėti pažaboti nesąžiningus apsaugos priemonių perpardavinėtojus, šalyje plintant koronavirusui, tačiau kritikai teigia, kad reguliavimas paskatintų juodąją rinką. 

Pataisos numato, kad  Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija parengs būtinų prekių ir paslaugų sąrašą, o kainų bei prieinamumo pokyčius stebės Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba. Jei ji pastebėtų prekių ar paslaugų trūkumą ar gamintojų bei pardavėjų piktnaudžiavimą, Vyriausybė galės įvesti reguliavimą.

Prezidentas Gitanas Nausėda yra išsakęs nepritarimą tokiai iniciatyvai – jo teigimu, prekės su reguliuojamomis kainomis išnyktų iš rinkos.

Siūlymą taip pat kritikavo verslo, Lietuvos banko ir Konkurencijos tarybos atstovai.

 

Autorė Sniegė Balčiūnaitė

redakcija@bns.lt, +370 5 239 64 14, Verslo naujienų skyrius

Rodyti: