2019.08.22 14:40 |Kategorija:  Cover news
REUTERS-Scanpix nuotr.

Teismas paleido naftos užteršimu įtariamą rusą į laisvę

Vilnius, rugpjūčio 22 d. (BNS). Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį panaikino naftos užteršimu Rusijoje įtariamo verslininko Romano Ružečko suėmimą.

Į laisvę paleidžiamas verslininkas turės laikinai atiduoti teisėsaugai savo asmens dokumentus, jis bus intensyviai prižiūrimas, pranešė teismo atstovė spaudai.

„Teisėjų kolegija nusprendė panaikinti Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartimi įtariamajam skirtą kardomąją priemonę suėmimą ir skirti švelnesnes kardomąsias priemones, tai yra dokumentų paėmimą ir intensyvią priežiūrą trims mėnesiams“, – žurnalistams sakė teismo atstovė Lina Nemeikaitė.

„Jis turės dėvėti apykoję ir neišeiti iš namų“, – pridūrė ji.

R. Ružečko buvo suimtas liepos viduryje.

Verslininko ekstradicijos siekianti Rusijos teisėsauga įtaria, kad R. Ružečko prisidėjo prie naftos užteršimo bendrovės „Transneft“ valdomame tinkle.

Rusijos naftotiekis „Družba“ buvo sustabdytas balandžio 19-ąją, jame nustačius didelę koncentraciją dichloretano – toksiškos, stiprų korozijos poveikį turinčios medžiagos. Reaguojant į tai nutrauktas užterštos naftos tiekimas mažiausiai į šešias Europos šalis.

Pasak R. Ružečko advokato Rolando Tilindžio, baudžiamasis procesas Rusijoje jo atžvilgiu gali būti neobjektyvus, įtariamasis savo kaltę neigia.

R. Ružečko siekia Lietuvoje gauti politinį prieglobstį, jo prašymas nagrinėjamas Migracijos departamente.

Autorius: Saulius Jakučionis

Autorius: Saulius Jakučionis

redakcija@bns.lt, +370 5 205 85 10, Lietuvos naujienų skyrius

Rodyti: