2018.02.09 13:26 |Kategorija:  Cover news
AFP-Scanpix nuotr.

Prasidėjo Pjongčango žiemos olimpiados atidarymo ceremonija (papildytas)

papildytas pranešimas

Pjongčangas, Pietų Korėja, vasario 9 d. (AFP-BNS). Pietų Korėjos Pjongčango mieste penktadienį spaudžiant šaltukui ir tvyrant viltims, kad pavyks atkurti abiejų Korėjų draugiškus santykius, prasidėjo žiemos olimpiados atidarymo ceremonija.

Į ją atvyko aukščiausio rango Šiaurės Korėjos delegacija, kada nors pabuvojusi pusiasalio pietuose.

Prasidedant ceremonijai dangų virš Pjongčango olimpinio stadiono nušvietė fejerverkai. Minioje stadione buvo palaikančių šokėjų grupė iš Šiaurės Korėjos, kurią sudaro vien moterys.

Tarp svarbių asmenų, turinčių dalyvauti olimpiados atidarymo ceremonijoje, yra Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno (Kim Čen Uno) įtakinga sesuo Kim Yo Jong (Kim Jo Čen).

Kim Yo Jong yra pirmoji nuo 1953 metų, kai paliaubomis baigėsi Korėjos karas, Pietų Korėjoje apsilankiusi Šiaurės Korėjos valdančiosios dinastijos narė.

Atidarymo ceremonijoje taip pat dalyvauja Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-inas (Mun Džejinas), JAV viceprezidentas Mike'as Pence'as (Maikas Pensas) ir Šiaurės Korėjos reprezentacinis vadovas Kim Yong Namas (Kim Jong Namas), taip pat Japonijos premjeras Shinzo Abe (Šindzas Abė).

Į Pjongčangą išvykusi ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Ruošiantis olimpiadai pavyko sparčiai pagerinti Šiaurės ir Pietų Korėjų santykius, nors pastaraisiais mėnesiais pusiasalyje tvyrojo didelė įtampa dėl Pchenjano balistinių raketų ir branduolinių užtaisų bandymų. Olimpiniame stadione abiejų šalių atletai žygiuos kartu, o prieš juos bus nešama mėlynos ir baltos spalvos Korėjos suvienijimo vėliava.

Tuo tarpu Rusijos sportininkai žengs su neutralia vėliava: ši šalis buvo diskvalifikuota dėl sistemingo dopingo vartojimo, bet vėliau 168 rusų atletams, nevartojusiems draudžiamų preparatų, buvo leista dalyvauti.

uzsienis@bns.lt, +370 5 205 8525 – Užsienio naujienų skyrius

Rodyti: