2020.11.17 14:50 |Kategorija:  Cover news with delay

Baltarusija Rytų partnerystės programoje dalyvaus žemesniu lygiu

Minskas, lapkričio 17 d. („Interfax“-BNS). Baltarusija dėl politizuoto partnerių požiūrio pažemins iki ekspertų lygio savo dalyvavimą Rytų partnerystės iniciatyvoje, antradienį pareiškė užsienio reikalų ministras Vladzimiras Makejus.

Apie tai ministras informavo po pasitarimo su prezidentu Aliaksandru Lukašenka aktuliais užsienio politikos klausimais.

„Pasitarime buvo pasiūlyta idėja pažeminti mūsų atstovavimo Rytų partnerystėje lygį“, – sakė V. Makejus žurnalistams ir pridūrė, kad pasitarimo dalyviai palaikė šią idėją.

Anot ministro, kurį cituoja valstybinė naujienų agentūra BelTA, Baltarusija mato „bandymus politizuoti virtinę infrastruktūros, tarpregioninių projektų, įgyvendinamų pagal šią iniciatyvą“.

„Dėl to nuspręsta pažeminti iki ekspertų lygio Baltarusijos dalyvavimą šioje iniciatyvoje“, – sakė V. Makejus.

Baltarusiją jau ketvirtą mėnesį krečia masiniai protestai dėl rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas A. Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų demokratijos šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Protestuotojai reikalauja A. Lukašenkos atsistatydinimo, politinių kalinių paleidimo ir naujų rinkimų.

Daugiau nei prieš dešimtmetį Europos Sąjungos iniciatyva pradėta įgyvendinti Rytų partnerystės programa skirta nubrėžti santykius su šešiomis posovietinėmis valstybėmis – Sakartvelu, Moldova, Ukraina, Armėnija, Baltarusija ir Azerbaidžanu – siekiant sukurti platformą bendradarbiauti demokratijos vystymo, prekybos, ekonominės strategijos, žmonių judėjimo ir kitais klausimais.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė

redakcija@bns.lt, Užsienio naujienų skyrius

Rodyti: