2020.07.12 14:32 |Kategorija:  Cover news with delay
BNS nuotr.

Lenkijos piliečiai Vilniuje aktyviai balsuoja renkant šalies prezidentą

Vilnius, liepos 12 d. (BNS). Lenkijos piliečiai sekmadienį aktyviai naudojasi galimybe balsuoti Vilniuje renkant šalies prezidentą.

Kaip BNS sakė rinkimų komisijos Vilniuje pirmininkas Marianas Sokalskis, į Lenkijos ambasados patalpas 14 val. duomenimis balsuoti jau atvyko daugiau nei 300 rinkėjų, dalis jų registravosi iš anksto, dalis atvyko su dokumentais, leidžiančiais balsuoti užsienyje.

„Balsavimas vyksta ramiai ir sklandžiai, žmonių srautas nuolatinis – iš viso užsiregistravę yra 442 teisę balsuoti turintys asmenys, dar, aišku, atvyksta turistai, kurie turi pažymėjimą apie suteiktą teisę balsuoti užsienyje. Sakyčiau, pusė iš sąrašų jau yra, kita dalis – su pažymomis, turistų. Šiuo metu iš viso balsavo 320-330 žmonių“, – teigė jis.

Anot M. Sokalskio, džiugina ypač šiuo metu trumpam Vilniuje viešinčiųjų aktyvumas, nes dėl koronaviruso pandemijos jų tikėtasi mažiau.

„Lenkijos prezidento rinkimai užsienyje visada yra aktyvesni, nei parlamento ar Europos Parlamento. Tad tai – natūralu, juolab, kad yra antras turas, kai tikrai sprendžiamas likimas dviejų kandidatų, tai šitas dalykas mobilizuoja rinkėją“, – tvirtino rinkimų komisijos vadovas.

Rinkimų komisija Vilniuje užsidarys 21 val., tad rinkėjų aktyvumo laukiama ir vakare. Balsus tikimasi suskaičiuoti ir pateikti Lenkijos Vyriausiajai rinkimų komisijai iki 23 valandos.

Antrajame Lenkijos prezidento rinkimų ture grumiasi dabartinis šalies vadovas Andrzejus Duda (Andžejus Duda) ir Varšuvos meras Rafalas Trzaskowskis (Rafalas Tšaskovskis). Pirmąjame ture rinkėjai Vilniuje labiau palaikė R. Trzaskowskį ir šie rezultatai kiek skyrėsi nuo visos Lenkijos balsavimo.

Pasak M. Sokalskio, tai yra įprasta, kadangi atvykstantiesiems dažnai būdingos kiek kitokios politinės pažiūros, nei daugumos Lenkijos rinkėjų.  

Autorius Ignas Jačauskas

redakcija@bns.lt, +370 5 205 85 08, Lietuvos naujienų skyrius

Rodyti: