2020.04.09 14:33 |Kategorija:  Cover news with delay

A. Veryga: šventinį savaitgalį policininkai žmonėms dalins apsaugines kaukes

Vilnius, balandžio 9 d. (BNS). Per šventinį savaitgalį policijos pareigūnai žmonėms išdalins apie 120 tūkst. apsauginių kaukių, teigia sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Per šeštadienį, sekmadienį ir pirmadienį, kuomet policijos pareigūnai patruliuos, tiek prižiūrėdami, kaip yra laikomasi karantino sąlygų, tiek prižiūrėdami judėjimą į miestus ir miestelius, jie išdalins apie 120 tūkst. veido kaukių gyventojams, kurie kažkur keliaus, judės, kurie tokių priemonių tiesiog neturės“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Anot jo, nors kiekis ir nėra didelis, tai bus „apčiuopiama pagalba tiems, kuriems tų priemonių įsigyti yra sudėtinga“.

„Nors vaistinės ir skelbia, kad jas pasiekia jau tikrai nemaži kiekiai veido apsaugos priemonių, matyt, šitos pagalbos nebus per daug“, – sakė ministras.

Trečiadienį Vyriausybė nusprendė, kad nuo penktadienio Lietuvoje viešose vietose bus privalu dėvėti veido apsaugos priemones.

Pagal Ministrų kabineto priimtą karantino sąlygų pakeitimą, viešosiose vietose reikia „dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones)“.

Iki šiol galiojo rekomendacija dėvėti šias priemones.

Seimui padidinus baudas, asmenims už karantino sąlygų pažeidimus gresia bauda nuo 500 iki 1 tūkst. eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1,5 tūkst. iki 6 tūkst. eurų.

Autorius Augustas Stankevičius

redakcija@bns.lt, Lietuvos naujienų skyrius

Rodyti: