2024.02.28 16:32 |Kategorija:  Cover news with delay
BNS nuotr.

VTEK imasi J. Džiugelio galimų ryšių su lošimų verslo atstovais

Vilnius, vasario 28 d. (BNS). Kilus abejonėms dėl Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko konservatoriaus Justo Džiugelio ryšių su lošimų verslo atstovais, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisija (VTEK) aiškinsis, ar ši situacija atitinka lobistinę veiklą reglamentuojantį įstatymą.    

„Komisija nusprendė susirinkti informaciją. Komisija, kaip Lobistinės veiklos priežiūrios institucija, siekia išsiaiškinti, ar ši situacija atitinka Lobistinės veiklos įstatymą“, – trečiadienį Seimo Antikorupcijos komisijos posėdyje sakė VTEK narė Virginija Aleksejūnė.

Pasak jos, VTEK turėdama informaciją, spręs, kokių toliau veiksmų imsis. 

Ji taip pat pabrėžė, kad dėl J. Džiugelio situacijos jokio skundo, kreipimosi ar prašymo kol kas VTEK negauta.  

Seimo Antikorupcijos komisija trečiadienį bendru sutarimu pritarė trijų parlamentarų siūlymui prašyti prokuratūros įvertinti, ar J. Džiugelis nepadarė nusikaltimo apmokėdamas už Mindaugo Ardišausko paslaugas.  

Komisija taip pat nutarė sudaryti laikinąją tyrimo grupę, kuri ištirtų J. Džiugelio sąsajas su lošimų bendrovėmis ar jų atstovais, galimą jų interesų atstovavimą ir įtaką parlamentarui bei galimą prekybą poveikiu. Už tai balsavo septyni Seimo nariai, o du konservatoriai susilaikė. 

Seimo Etikos ir procedūrų komisija nusprendė pradėti tyrimą dėl J. Džiugelio išlaidų ataskaitos rengimui ir platinimui. Tyrimą komisija pradėjo paties parlamentaro prašymu, jam sulaukus kritikos dėl iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų lošimų verslo lobistui M. Ardišauskui sumokėjus 23 tūkst. eurų už Seimo nario ataskaitų rengimą.

Autorė Sniegė Balčiūnaitė

[email protected], +370 5 239 64 14, Verslo naujienų skyrius

Rodyti: