2023.10.01 09:28 |Kategorija:  Cover news with delay
AFP-Scanpix nuotr.

JAV išvengė vyriausybės uždarymo

Vašingtonas, spalio 1 d. (AFP-BNS). JAV Kongresas šeštadienį paskutinę akimirką priėmė įstatymą dėl finansavimo, leidžiantį federalinėms agentūroms veikti dar 45 dienas ir išvengti brangiai kainuojančio vyriausybės uždarymo.

Tačiau į susitarimą nebuvo įtraukta pagalba karo draskomai Ukrainai, kurios prašė prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas). 

Likus trims valandoms iki vidurnakčio Senatas nubalsavo už tai, kad vyriausybė dirbtų iki lapkričio vidurio. Anksčiau rezoliucijai pritarė ir Atstovų Rūmai, dieną, kai politikai Kapitolijuje pavojingai priartėjo prie vyriausybės uždarymo.

Rezoliuciją pratęsti pasiūlė Atstovų Rūmų pirmininkas Kevinas McCarthy (Kevinas Makartis). Jei ji nebūtų priimta, milijonai viešojo sektoriaus tarnautojų nedirbtų ir negautų atlyginimų, dėl ko sustotų dalis šalies funkcijų – nuo karinių iki maisto paramos ir federalinės politikos.

„Šį vakarą abiejų partijų dauguma Atstovų Rūmuose ir Senate balsavo už tai, kad vyriausybė veiktų, kad būtų išvengta nereikalingos krizės, kuri sukeltų nereikalingą skausmą milijonams sunkiai dirbančių amerikiečių“, – pareiškime sakė J. Bidenas.

Nepaisant to, jis kritikavo K. McCarthy ir Atstovų Rūmų respublikonus už tai, kad šie nesilaikė įsipareigojimų dėl išlaidų lygio, kuris buvo sutartas su Baltaisiais rūmais daug anksčiau, dėl ko ir kilo vyriausybės uždarymo grėsmė. J. Bidenas taip pat juos kritikavo už tai, kad į įstatymo projektą nebuvo įtraukta parama Ukrainai.

„Tikiuosi, kad parlamento pirmininkas laikysis įsipareigojimų Ukrainos žmonėms ir užtikrins kelią paramai, kuri reikalinga padėti Ukrainai šiuo kritiniu metu“, – sakė prezidentas, kuris, pasak Baltųjų rūmų, įstatymą pasirašė šeštadienio naktį.

Vyriausybės uždarymo grėsmę daugiausia sukėlė nedidelė grupė griežtosios linijos respublikonų, nepaisiusi savo partijos vadovybės ir prieštaravusi įvairiems laikino finansavimo pasiūlymams bei siekusi didesnio išlaidų mažinimo.

21 griežtosios linijos šalininkų grupė grasino nušalinti K. McCarthy nuo pirmininko pareigų, jei su demokratų parama bus priimta laikinoji priemonė, kuriai jie nepritarė, ir daugelis Vašingtono stebėtojų tikėjosi, kad artimiausiomis savaitėmis pirmininkui teks kovoti dėl savo darbo vietos.

[email protected], Užsienio naujienų skyrius

Rodyti: