2023.09.23 12:00 |Kategorija:  Cover news with delay
AFP-Scanpix nuotr.

Kelionės į Kanadą metu V. Zelenskis stiprina sąjungininkų paramą (atnaujintas)

Otava, rugsėjo 23 d. (AFP-BNS). Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį susitiko su artimu sąjungininku Kanados ministru pirmininku Justinu Trudeau (Džastinu Triudo), kuris pažadėjo karo nuniokotai šaliai suteikti papildomą pagalbą.

Ketvirtadienį vakare Otavoje nusileidęs V. Zelenskis anksčiau šią savaitę kreipėsi į Jungtines Tautas, o Vašingtone susitiko su JAV kongresmenais ir prezidentu Joe Bidenu (Džo Baidenu), pažadėjusiu, kad netrukus į Ukrainą bus atgabenti amerikiečių tankai.

Kanadoje gyvena antra pagal dydį – apie 1,36 mln. žmonių – ukrainiečių diaspora pasaulyje, o V. Zelenskis, sakydamas kalbą Kanados parlamente, padėkojo šaliai už paramą Kyjivui po to, kai 2022-ųjų vasarį Rusijos kariai peržengė Ukrainos sienas.

„Kai kreipiamės į pasaulį prašydami mus paremti, kalbame ne tik apie eilinį konfliktą, bet ir apie milijonų žmonių gyvybių gelbėjimą – tiesiogine to žodžio prasme apie mūsų išgelbėjimą“, – kalbėjo jis.

Pasak ukrainiečių lyderio, Kanada „visada gynė teisingumą, todėl neabejojau, kad jūs pasirinksite laisvės ir teisingumo pusę, kai Rusija pradėjo plataus masto karą prieš Ukrainą“.

Savo kalbą V. Zelenskis baigė inuktituto kalbos žodžiu „ajuinata“, kuris maždaug reiškia: „Nepasiduokite, išlikite stiprūs, nepaisant jokių aplinkybių.“

J. Trudeau savo ruožtu pažadėjo ir toliau tvirtai bei nedviprasmiškai remti provakarietišką šalį ir penktadienį pranešė, kad per trejus metus papildomai skirs jai 650 mln. Kanados dolerių (451 mln. eurų) vertės paramą.

Ji apims 50 šarvuočių ir naikintuvų F-16 pilotų mokymus, be to, papildys Otavos jau skirtų 8,9 mlrd. Kanados dolerių (6,18 mlrd. eurų) pagalbą.

„Istorija mus vertins pagal tai, kaip ginsime demokratines vertybes. O Ukraina yra šio didžiulio XXI amžiaus iššūkio smaigalyje, – sakė J. Trudeau. – Būsime su jumis ir visais šios drąsios kovos didvyriais tiek, kiek reikės.“

Vėliau V. Zelenskis kartu su J. Trudeau turėjo išskristi į Torontą susitikti su verslo lyderiais ir Kanados ukrainiečių bendruomenės nariais.

[email protected], Užsienio naujienų skyrius

Rodyti: