2023.09.19 06:50 |Kategorija:  Cover news with delay
REUTERS-Scanpix nuotr.

Lenkija, nepaisydama PPO ieškinio, toliau draudžia Ukrainos grūdų importą

Varšuva, rugsėjo 19 d. (AFP-BNS). Lenkija pirmadienį pareiškė, kad ir toliau laikysis draudimo importuoti ukrainietiškus grūdus, nors Kyjivas užginčijo šią priemonę Pasaulio prekybos organizacijoje (PPO).

„Mes laikomės savo pozicijos, manome, kad ji teisinga, pagrįsta ekonomine analize ir įgaliojimais, kylančiais iš Europos Sąjungos ir tarptautinės teisės“, – „Polsat News“ sakė vyriausybės atstovas spaudai Piotras Muelleris (Piotras Miuleris). – PPO skundas mums nedaro įspūdžio“.

Kyjivas pirmadienį pranešė, kad Pasaulio prekybos organizacijoje (PPO) pateikė ieškinius trims Europos Sąjungos kaimynėms – Lenkijai, Slovakijai ir Vengrijai – dėl jų draudimų importuoti ukrainietiškus grūdus.

Vidurio Europos šalys nepritarė praėjusią savaitę priimtam Europos Komisijos sprendimui nutraukti importo draudimą, o Kyjivas įspėjo, kad gali imtis teisinių veiksmų.

Dėl draudimų kilo keblus diplomatinis konfliktas su Lenkija, kuri yra ištikimiausia Ukrainos sąjungininkė jos kovoje su Rusijos invazija.

Rusijos invazija smarkiai sutrikdė Ukrainos grūdų eksportą Juodąja jūra, todėl ES tapo svarbiu jų tranzito maršrutu ir eksporto kryptimi.

Lenkija, Slovakija ir Vengrija nepaisė EK sprendimo panaikinti apribojimus ukrainietiškiems grūdams ir pratęsė draudimus.

Šis klausimas ypač opus Lenkijoje, kur kitą mėnesį vyks rinkimai. Dabartinė populistinė dešinioji „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) partijos vyriausybė turi didelę paramą žemės ūkio regionuose.

[email protected], Užsienio naujienų skyrius

Rodyti: