2023.03.31 14:19 |Kategorija:  Cover news with delay
Julius Kalinskas/BNS nuotr.

Plungės apylinkės teismui gresia likti be vadovybės (papildytas)

naujos 2 ir 6 pastraipos

Vilnius, kovo 31 d. (BNS). Plungės apylinkės teismui gresia likti be vadovybės – baigiasi pirmininko Eriko Jurgučio kadencija, o jo pavaduotojas Vaidas Gasiūnas atsistatydina iš pareigų.

Dokumentuose skelbiama, kad E. Jurgučio kadencija baigiasi liepos pradžioje.

V. Gasiūnas teigia, kad traukiasi kaip neturintis vadovo pasitikėjimo ir dėl to, kad jam trukdoma atlikti funkcijas. 

Teisėjų taryba penktadienį patarė prezidentui E. Jurgutį atleisti iš Plungės apylinkės teismo pirmininko pareigų, pasibaigus paskyrimo į šias pareigas terminui.

Taip pat svarstytas ir dekretas dėl V. Gasiūno atleidimo iš teismo pirmininko pavaduotojo pareigų.

Teisėjas nurodė, kad iš Plungės apylinkės teismo pirmininko pavaduotojo pareigų traukiasi savo noru dabar, nors jo kadencija, kaip ir pirmininko, baigiasi liepą.

„Mano sprendimas nėra spontaniškai priimtas, pasitraukimas iš pareigų brendo kurį laiką, sakyčiau net pastaruosius kelerius metus“, – per Teisėjų tarybos posėdį teigė teisėjas.

Jis tvirtino negalįs dirbti komandoje su teismo pirmininku dėl skirtingo požiūrio į darbo organizavimą ir darbuotojus.

„Aš pats nesijaučiu, kad esu tas asmuo, kuriuo teismo pirmininkas pasitiki, nes pastaraisiais metais esu faktiškai nušalintas nuo savo, kaip pavaduotojo pareigų, pavedant man atlikti elementarias kažkokias užduotis, pavedimus, o po to viešai eskaluojama, kad net neprisidedu prie organizacinio darbo, tad kartais kyla klausimas kaip“, – per Teisėjų tarybos posėdį kalbėjo V. Gasiūnas.

Jis apgailestavo, kad apie jį skleidžiami gandai esą jis inicijuoja skundus apie teismą, nutekina informaciją, o teismuose nagrinėtos bylos, kuriose bylinėjosi teismo pirmininkas ir buvęs teismo kancleris. 

„Nežinau, kiek galėčiau eskaluoti pasitraukimo priežastis, tačiau turbūt tai, kad nepriėmęs tokio sprendimo (trauktis – BNS) negalėčiau kolegoms pateisinti tuo, kuo kaltinamas. Tą šleifą norėčiau nutraukti būtent tokio sprendimo priėmimu“,– teigė V. Gasiūnas.

Teismo pirmininkas E. Jurgutis Teisėjų tarybos posėdyje nedalyvavo.

Kai kurie Teisėjų tarybos nariai išreiškė susirūpinimą dėl teismo veiklos pasitraukus abiem vadovams, tačiau jų atleidimui pritarė.

V. Gasiūnas teisėju Plungėje dirba nuo 2004 metų, 2012–2017 metais jis buvo šio teismo pirmininkas, nuo 2018 metų iki dabar ėjo pavaduotojo pareigas.

E. Jurgutis nuo 2004 metų dirbo Kretingos teisme, 2012–2017 metais buvo Kretingos rajono apylinkės teismo pirmininkas, nuo 2018-ųjų – Plungės apylinkės teismo pirmininkas.

Plungės apylinkės teismą po reformos sudaro Plungės, Kretingos, Palangos ir Skuodo rūmai.

Autorė Ingrida Steniulienė

[email protected], +370 685 411 94, Lietuvos naujienų skyrius

Rodyti: 
 
 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

 

Naujienų srautas

Neprisijungusiems naujienos rodomos su 1 val. pavėlavimu.
 

Ketvirtadienis, kovo 28

2024.03.28 09:59
Užsienio naujienos 2024.03.28 09:59
2024.03.28 09:23
Lietuvos politika 2024.03.28 09:23
2024.03.28 07:02
Kriminalai 2024.03.28 07:02

Trečiadienis, kovo 27

2024.03.27 17:23
Užsienio naujienos 2024.03.27 17:23
2024.03.27 15:45
Lietuvos politika 2024.03.27 15:45
2024.03.27 15:36
Įvairenybės, kultūra 2024.03.27 15:36