2023.03.18 16:35 |Kategorija:  Cover news with delay

V. Putinas per aneksijos metines lankosi Kryme (papildytas)

papildymai visame tekste

Maskva, kovo 18 d. (AFP-AP-BNS). Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šeštadienį apsilankė Kryme, pranešė valstybinė televizija.

Į Krymą Rusijos lyderis netikėtai nuvyko per devintąsias šio Ukrainos pusiasalio aneksijos metines.

Sevastopolio uostamiestyje prie Juodosios jūros V. Putinas, lydimas Maskvos paskirto Sevastopolio gubernatoriaus Michailo Razvožajevo, apsilankė meno mokykloje, parodė televizija „Rossija-1“.

„Mūsų prezidentas Vladimiras Vladimirovičius Putinas žino, kaip nustebinti. Gerąja prasme“, – parašė M. Razvožajevas platformoje „Telegram“.

Anot jo, V. Putinas vaikų meno mokyklos atidarymo ceremonijoje turėjo dalyvauti vaizdo ryšiu.

„Bet Vladimiras Vladimirovičius ėmė ir atvažiavo. Pats. Už vairo. Nes tokią istorinę dieną prezidentas visada yra su Sevastopoliu ir Sevastopolio žmonėmis“, – pažymėjo Maskvos paskirtas pareigūnas.

Į Krymą V. Putinas nuvyko praėjus dienai po to, kai Tarptautinis Baudžiamasis Teismas (TBT) išdavė jo arešto orderį dėl „neteisėtos“ ukrainiečių vaikų „deportacijos“.

„Įtariama, kad Rusijos prezidentas yra atsakingas už karo nusikaltimą, neteisėtą gyventojų (vaikų) deportaciją ir neteisėtą gyventojų (vaikų) perkėlimą iš okupuotų Ukrainos teritorijų į Rusijos Federacijos teritoriją“, – nurodė TBT.

Be meno mokyklos, V. Putinas apsilankė ir viename vaikų centre ir šios vietos, regis, buvo pasirinktos atsižvelgus į TBT sprendimą išduoti arešto orderį.

Rusija Krymą aneksavo 2014 metais ir didžioji dalis pasaulio pasmerkė šią aneksiją, kurią laiko neteisėta.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis reikalauja, kad Rusija pasitrauktų iš pusiasalio ir iš teritorijų, kurias Kremliaus pajėgos okupavo nuo 2022 metų vasario.

Tačiau V. Putinas nerodo jokių ketinimų atsisakyti užimtų teritorijų. Priešingai, penktadienį jis pabrėžė, kaip svarbu išlaikyti Krymą.

„Aišku, dėl Krymo ir Sevastopolio svarbiausias prioritetas dabar yra saugumo klausimai, – pareiškė jis. – Padarysime viską, ko reikia siekiant atremti bet kokias grėsmes.“

Redaktorė Miglė Giri

[email protected], Užsienio verslo naujienų skyrius

Rodyti: