2022.09.22 07:17 |Kategorija:  Cover news with delay

ES svarsto galimybę įvesti naujas sankcijas Rusijai (papildytas)

Jungtinės Tautos, rugsėjo 22 d. (AFP-BNS). Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai trečiadienį neeiliniame posėdyje svarstė galimybę įvesti naujas sankcijas Rusijai, šiai paskelbus dalinę mobilizaciją karui Ukrainoje, sakė bloko diplomatijos vadovas.

„Išnagrinėsime ir priimsime naujas ribojamąsias priemones, tiek asmenines, tiek sektorines“, – po susitikimo žurnalistams sakė ES užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis (Žozepas Borelis).

Vis dėlto jis pridūrė, kad galutinis sprendimas turi būti priimtas oficialiame posėdyje.

Anksčiau trečiadienį J. Borrellis spaudos konferencijoje sakė, kad „šaukia neeilinį neformalų ad hoc susitikimą“, kuriame dalyvaus 27 valstybių bloko užsienio reikalų ministrai, kad suderintų vieningą atsaką į „nepriimtinus“ Rusijos prezidento Vladimiro Putino grasinimus.

Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock (Analena Bėrbok) žurnalistams sakė, kad susitikime ketinta aptarti iššaukiančią V. Putino kalbą, kurioje jis paskelbė apie dalinę mobilizaciją ir išsakė menkai užmaskuotą grasinimą panaudoti branduolinę ginkluotę dėl karo Ukrainoje.

Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) taip pat pasisakė dėl naujų V. Putino agresijos žodžių ir CNN sakė: „Manau, kad dėl to vėl reikia sankcijų iš mūsų pusės.“

J. Borrellis griežtai kritikavo V. Putino pastabas, ypač tai, kad Rusija turi teisę „panaudoti visas turimas priemones“ šaliai apsaugoti.

„Grasinimas branduoliniais ginklais kelia realų pavojų visam pasauliui, todėl tarptautinė bendruomenė turi reaguoti į šią grėsmę“, – pridūrė jis.

Pasak J. Borrellio, V. Putinas „bando įbauginti Ukrainą ir visas Ukrainą remiančias šalis. Tačiau jam nepavyks“.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė

[email protected], Užsienio naujienų skyrius

Rodyti: