2022.06.27 18:27 |Kategorija:  Cover news with delay

V. Zelenskis: Ukrainoje raketomis smogta sausakimšam parduotuvių centrui

Kyjivas, birželio 27 d. (AFP-„Unian“-BNS). Rusija pirmadienį raketomis smogė sausakimšam parduotuvių centrui Ukrainos Kremenčuko mieste, žuvo ir buvo sužeista žmonių, pranešė ukrainiečių prezidentas Volodymyras Zelenskis.

„Okupantai paleido raketų į prekybos centrą, kur buvo per tūkstantį civilių... Aukų skaičiaus neįmanoma įsivaizduoti“, – per susirašinėjimo platformą „Telegram“ paskelbė V. Zelenskis.

Šiuo metu žinoma, kad žuvo mažiausiai du žmonės, o dar dvi dešimtys buvo sužeisti.

Vaizdo įraše, kuriuo pasidalijo V. Zelenskis, matyti liepsnų apimtas prekybos centras, o lauke – dešimtys gelbėtojų ir ugniagesių automobilis.

V. Zelenskio biuro vadovo pavaduotojas Kyrylas Tymošenka platformoje „Telegram“ nurodė, kad kol kas žinoma apie maždaug 20 sužeistųjų, devynių iš jų būklė sunki.

„Du žmonės žuvo. Gelbėjimo operacija tęsiasi“, – pridūrė K. Tymošenka.

Vidurio ir rytų Ukrainoje esančios Poltavos srities gubernatorius Dmytro Luninas pasmerkė išpuolį kaip „karo nusikaltimą“ ir „nusikaltimą žmoniškumui“, sakydamas, kad tai buvo „ciniškas teroro aktas prieš civilius gyventojus“.

V. Zelenskis pabrėžė, kad šis objektas nekėlė jokio pavojaus rusų kariuomenei ir neturėjo jai jokios strateginės reikšmės.

„Rusija toliau už savo bejėgiškumą keršija paprastiems piliečiams. Tikėtis jos adekvatumo ir žmogiškumo beprasmiška“, – parašė prezidentas.

Kremenčuko meras Vitalijus Maleckis sakė, kad raketinis smūgis suduotas objektui, kur buvo labai daug žmonių, „100 procentų nesusijusiam su kariniais veiksmais“.

„Yra žuvusiųjų ir sužeistųjų. Rašistai, dekite pragare“, – savo puslapyje socialiniame tinkle „Facebook“ parašė meras.

Jis taip pat pažymėjo, kad vėliau detales apie smūgį paskelbs Poltavos srities karinė administracija.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė

redakcija@bns.lt, Užsienio naujienų skyrius

Rodyti: 
 

Jei ši informacija Jums naudinga, kviečiame prenumeruoti BNS naujienlaiškį ir taip prisidėti prie kokybiškos žiniasklaidos stiprinimo.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

 

Naujienų srautas

Neprisijungusiems naujienos rodomos su 1 val. pavėlavimu.
 

Ketvirtadienis, rugpjūčio 18

Trečiadienis, rugpjūčio 17

2022.08.17 16:26
Lietuvos verslas 2022.08.17 16:26