2022.01.14 20:30 |Kategorija:  Cover news with delay

Nuo pirmadienio uždaruose renginiuose bus privalu dėvėti respiratorius – SAM

Vilnius, sausio 14 d. (BNS). Nuo pirmadienio uždarose erdvėse vyksiančiuose renginiuose bus privaloma dėvėti respiratorius, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. 

Siekiant suvaldyti itin greit plintančios koronaviruso atmainos omikron plitimą, jau nuo sausio 17 dienos visi vyresni nei šešerių metų žiūrovai ir dalyviai bei renginį aptarnaujantis personalas privalės viso renginio uždarose erdvėse metu dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius, priglundančius prie veido ir visiškai dengiančius nosį ir burną. 

Kaip rašoma ministerijos pranešime, respiratorių bus leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems žmonėms, kurie to daryti negali dėl savo sveikatos būklės. Tokiu atveju rekomenduojama dėvėti veido skydelį.

Pažymima, kad renginio organizatoriai privalės užtikrinti respiratorių dėvėjimo kontrolę viso renginio metu ir neaptarnauti respiratorių nedėvinčių žmonių.

Organizatoriams ministerija rekomenduoja dalyti žiūrovams respiratorius bei iki renginio ir per pertraukas leisti vaizdo ar garso įrašą apie privalomą respiratorių dėvėjimą, saugaus atstumo laikymąsi, rankų dezinfekcijos būtinybę bei draudimą valgyti ir gerti salėje.

Be to, prie įėjimo į renginio vietą reikės pateikti informaciją apie privalomą respiratorių dėvėjimą.

Per renginius atvirose erdvėse, kai neišlaikomas saugus, ne mažesnis kaip dviejų metrų, atstumas dėvėti respiratorius arba medicinines kaukes rekomenduojama.

Dėl omikron plitimo renginius SAM pataria organizuoti nuotoliniu būdu arba lauke. 

Už šių reikalavimų nevykdymą ar pažeidimą gali būti skiriama 500–1500 eurų bauda, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1500–6000 eurų bauda.

redakcija@bns.lt, Lietuvos naujienų skyrius

Rodyti: