2021.10.14 11:05 |Kategorija:  Cover news with delay

Norvegijoje lanku ginkluotam vyrui nušovus penkis žmones, sulaikytas danas

Kopenhaga, spalio 14 d. (AP-BNS). Dėl įtarimų lanku ir strėlėmis nedideliame Norvegijos mieste nušovus penkis žmones ir dar du sužeidus buvo sulaikytas 37-erių danas, ketvirtadienį pranešė policija.

Vyras, apie kurį daugiau detalių neskelbiama, prisipažino siautėjęs Kongsberge, esančiame į pietvakarius nuo sostinės Oslo, nurodė prokurorė Ann Iren Svane Matthiassen (An Iren Svanė Matiasen). Ji sakė, kad vyras buvo apklaustas naktį.

Policija pranešė, kad įtariamasis vaikščiojo po miestą ir šaudė į žmones strėlėmis. Pasak policijos, keli asmenys buvo sužeisti parduotuvėse.

Sulaikytasis, kuris gyvena Kongsberge, yra žinomas policijai, norvegų transliuotojui TV2 sakė A. I. Svane Matthiassen.

Norvegijos naujienų agentūra NTB citavo policiją, nurodžiusią, kad įtariamasis panaudojo ir kitų ginklų.

Policija sakė, kad per išpuolį įvyko su suėmimu susijusi „konfrontacija“ tarp policininkų ir užpuoliko, bet išsamiau nepaaiškino.

Abu sužeistieji gydomi ligoninės intensyviosios terapijos skyriuje. Vienas iš jų yra policininkas, kuris ne tarnybos metu lankėsi vienoje parduotuvėje ir buvo užpultas. Apie sužeistųjų būklę informacijos kol kas nėra.

Įtariamasis suimtas dėl preliminarių kaltinimų, o tai tėra žingsnis nuo oficialių kaltinimų. Policija mano, kad jis veikė vienas.

Policija apie išpuolį buvo informuota trečiadienį apie 18 val. 15 min. vietos (19 val. 15 min. Lietuvos) laiku ir sulaikė įtariamąjį maždaug po 30 minučių.

Policijos atstovas Oyvindas Aasas (Eivindas Osas) sakė, kad „prie išsamesnio įvykių eigos apibūdinimo grįšime, kai turėsime geresnę įvykio apžvalgą“.

„Savaime suprantama, kad tai labai rimta ir didelė situacija, kuri natūraliai paveikė Kongsbergą ir čia gyvenančius žmones“, – sakė jis.

Norvegijos paskirtasis premjeras Jonas Gahras Store (Jonas Gahras Stiorė), turintis pradėti darbą šiame poste vėliau ketvirtadienį, pavadino ataką „siaubinga“.

„Tai nerealu. Tačiau realybė tokia, kad penki žmonės žuvo, daug buvo sužeisti ir daugelis patyrė šoką“, – ketvirtadienį Norvegijos transliuotojui NRK sakė J. Gahras Store.

Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas (Antoniju Guterišas) tviteryje parašė esąs „sukrėstas ir nuliūdęs dėl tragiškų naujienų iš Norvegijos“.

Kongsbergo pareigūnai sakė, kad pagrindinė miesto bažnyčia yra atvira visiems, kuriems reikia paramos.

Maždaug 26 tūkst. gyventojų turintis Kongsbergas yra apie 66 km į pietvakarius nutolęs nuo Oslo.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė

redakcija@bns.lt, Užsienio naujienų skyrius

Rodyti: