2021.10.14 08:27 |Kategorija:  Cover news with delay

Japonijos premjeras prieš spalio 31-osios rinkimus paleido žemuosius parlamento rūmus (papildytas)

Tokijas, spalio 14 d. (AP-BNS). Japonijos naujasis premjeras Fumio Kishida (Fumijas Kišida) ketvirtadienį paleido parlamento žemuosius rūmus, sudarydamas sąlygas spalio 31-ąją įvykti nacionaliniams rinkimams.

Vos prieš 10 dienų parlamento premjeru išrinktas ir Yoshihide Sugą (Jošihidę Sugą) pakeitęs F. Kishida sakė siekiantis visuomenės mandato savo politikai.

Žemųjų parlamento rūmų pirmininkas Tadamori Oshima (Tadamoris Ošima) apie šių didesnę įtaką turinčių rūmų paleidimą paskelbė per plenarinę sesiją.

Po paskelbimo visi 465 žemųjų rūmų deputatai atsistojo, tris kartus sušuko „Banzai“ („Tegyvuoja“) ir išėjo. Jie prarado savo vietas.

Antradienį šalyje oficialiai prasidės rinkimų kampanija.

Praėjusį kartą žemųjų parlamento rūmų rinkimai įvyko 2017 metais, kai premjeras buvo Shinzo Abe (Šindzas Abė).

Jį pakeitęs Y. Suga premjero poste išdirbo vos metus. Parama jo vyriausybei sumažėjo dėl tariamo jo valdingumo sprendžiant koronaviruso krizę ir visuomenę supykdžiusios pozicijos, kad būtinai reikia surengti Tokijo olimpiadą šalyje sparčiai daugėjant COVID-19 atvejų.

F. Kishida, kuriam pavesta sutelkti paramą valdančiajai partijai, yra pažadėjęs vykdyti „pasitikėjimo ir empatijos“ politiką.

Savo pirmojoje politinėje kalboje praėjusį penktadienį jis žadėjo stiprinti šalies atsaką į pandemiją, jei kiltų nauja jos banga, ir gaivinti ekonomiką, tuo pačiu metu stiprinant gynybą nuo Kinijos ir Šiaurės Korėjos grėsmių.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė

redakcija@bns.lt, Užsienio naujienų skyrius

Rodyti: