2021.09.27 10:02 |Kategorija:  Cover news with delay

Vyriausybės ekspertai tarsis, kaip paskatinti senjorus skiepytis

Vilnius, rugsėjo 27 d. (BNS). Vyriausybės nepriklausomų ekspertų patariamoji taryba pirmadienį tarsis, kaip paskatinti senjorų vakcinaciją nuo COVID-19.

„Šiandien bus aptariami psichologiniai veiksniai dėl kurių asmenys nenori ar atsisako skiepytis ir labiausiai bus akcentuojama į senjorų baimes: kodėl ši amžiaus grupė taip lėtai skiepijasi, kokios baimės juos dažniausiai lydi ir kaip spręsti tą situaciją“, – BNS pirmadienį sakė premjerės patarėja Živilė Gudlevičienė.

Pasak patarėjos, tarybos posėdyje savo pranešimą pristatys jos narys, psichologas Paulius Skruibis, vėliau bus tariamasi, kokios priemonės galėtų paskatinti juos skiepytis, susitelkiant į komunikavimo ir informavimo svarbą.

„Mes norime nukreipti dėmesį, kad dar daugiau su jais kalbėtis, kadangi iš tiesų tie, kurie atvyksta vakcinuoti – mobilios komandos, slaugytojai – jie gal tikrai neturi laiko ilgai diskutuoti, kalbėtis su jais, aiškinti. Mūsų ekspertų siūlomos priemonės ko gero bus komunikacinės: kaip kuo daugiau ir išsamiau paaiškinti senjorams apie jų baimes ir jas paneigti“, – sakė Ž. Gudlevičienė.

Ekspertų vertinimu, COVID-19 yra pavojingiausia vyriausio amžiaus gyventojams, be to, jų imuninis atsakas praėjus pusei metų nuo skiepijimo pabaigos, ženkliai nusilpsta, dėl ko pradėta šių gyventojų revakcinacija sustiprinančiąja doze.

Autorė Austėja Masiokaitė-Liubinienė

redakcija@bns.lt, +370 645 093 86, Lietuvos naujienų skyrius

Rodyti: