2021.09.25 09:00 |Kategorija:  Cover news with delay

Į Lietuvą neįleisti 36 migrantai – VSAT

Vilnius, rugsėjo 25 d. (BNS). Per praėjusią parą Lietuvos pasieniečiai neleistinose vietose iš Baltarusijos neleido patekti 36 migrantams, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Ketvirtadienį neįleista 50 tokių užsieniečių, trečiadienį – 24, antradienį – 19. Dvi dešimtys užsieniečių į Lietuvą nepateko ir pirmadienį.

Penktadienį migrantai iš Baltarusijos neįleisti ties Švenčionių, Vilniaus, Varėnos ir Lazdijų rajonais bei Druskininkų savivaldybe.

Daugiausia užsieniečių neteisėtai patekti į Vakarų Europą planavo per sienos ruožą, einantį Vilniaus (12 asmenų) ir Lazdijų (10) rajonais.

Ties Druskininkų savivaldybe Baltarusijos pusėje priešpiet buvo girdėti pabūklų šūviai. Netoliese kaimyninėje šalyje yra Gožos poligonas, todėl panašūs šaudymai čia girdimi neretai, teigia VSAT.

Tarnybinių ginklų, specialiųjų priemonių ar fizinės prievartos veiksmų Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą panaudoti neteko.

Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Į šalį šiemet per pasienį su Baltarusija pateko beveik 4,2 tūkst. neteisėtų migrantų, dauguma jų – irakiečiai.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to šalyje paskelbta ekstremali situacija. 

Autorė Jūratė Skėrytė

redakcija@bns.lt, +370 5 239 64 16, Lietuvos naujienų skyrius

Rodyti: