2021.09.24 18:19 |Kategorija:  Cover news with delay

SAM: izoliuotis nereikės grįžus iš Danijos, Suomijos, Liuksemburgo, Maljorkos ir Reunjono

Vilnius, rugsėjo 24 d. (BNS). Paveiktų šalių sąraše raudonąją zoną paliko Danija, Suomija, Liuksemburgas, taip pat dvi teritorijos – Maljorka (Ispanija) ir Reunjonas (Prancūzija), penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Kartu su iš žaliosios zonos perėjusia Čekija, jos papildė geltoną zoną.

„Tai reiškia, kad iš jų atvykusiems nuo COVID-19 ligos nepasiskiepijusiems ir nepersirgusiems asmenims izoliuotis nereikės, tačiau jie turės išsitirti prieš ir po atvykimo“, – rašoma pranešime.

Raudonąją zoną papildė Slovakija, iš kurios nuo pirmadienio atvykstantiems nepasiskiepijusiems ir nepersirgusiems asmenims bus privalomas tyrimas prieš kelionę ir 10 dienų izoliacija atvykus.

Žalioje zonoje lieka vienintelė šalis – Lenkija. Atvykstantieji ar grįžtantieji iš jos keliautojai dar iki atvykimo turės testuotis.

Paveiktų šalių sąrašas yra atnaujinamas kiekvieną penktadienį ir įsigalioja artimiausią pirmadienį.

Vadovaujantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) žemėlapiais, užsienio valstybės yra skirstomos į skirtingų spalvų zonas, kurioms galioja atitinkami reikalavimai. Lietuvoje sudaromame paveiktų šalių sąraše šalis priskiriama konkrečios spalvos grupei pagal labiausiai paveikto šalies regiono spalvą. Trečiosios šalys, kurios neteikia duomenų ECDC, patenka į pilkąją zoną.

redakcija@bns.lt, +370 5 205 85 31, Lietuvos naujienų skyrius

Rodyti: