2021.09.24 11:17 |Kategorija:  Cover news with delay

Rusijoje ant Elbruso žuvo penki alpinistai, 14 išgelbėta (papildytas)

Maskva, rugsėjo 24 d. („Interfax“-AFP-BNS). Rusijoje penki alpinistai žuvo ir dar 14 buvo išgelbėti per incidentą ant aukščiausio Kaukazo kalno Elbruso, penktadienį pranešė gelbėtojai.

„Per grupės alpinistų paieškų ir gelbėjimo operaciją ant Elbruso kalno pavyko išgelbėti 14 žmonių“, – nurodė Nepaprastųjų situacijų ministerija ir pridūrė, kad išgelbėtieji buvo vikšriniais visureigiais evakuoti į artimiausią gyvenvietę ir perduoti medikams.

„Deja, penki žmonės žuvo“, – pridūrė ministerija.

Pranešime sakoma, kad gelbėjimo operacija iki 2 val. 45 min. vietos (ir Lietuvos) laiku buvo visiškai užbaigta. Joje dalyvavo beveik 70 žmonių ir 16 technikos vienetų.

Ketvirtadienį 19 žmonių grupė kopdama į Elbrusą pasiekė 5,4 km aukštį ir paprašė pagalbos, pablogėjus orams.

Paieškas sunkino iki 40 metrų per sekundę vėjas ir -20 Celsijaus laipsnių šaltis. Matomumas paieškų zonoje dažnai siekė ne daugiau kaip vieną metrą.

Vienas informuotas šaltinis naujienų agentūrai „Interfax“ sakė, kad ši alpinistų grupė neturėjo pakankamai vedlių.

„Grupė nebuvo pakankamai sukomplektuota vedliais: jų tebuvo du. Pagal pirminius duomenis, jie patys paliko grupę ir išėjo nežinoma kryptimi“, – teigė šaltinis.

Pasak jo, grupėje buvo alpinistų iš įvairių Rusijos miestų, įskaitant Maskvą, Sankt Peterburgą, Jekaterinburgą ir Čeliabinską. Visi grupės nariai buvo vyresni kaip 30 metų, bet dauguma neturėjo patirties dalyvauti kalnų žygiuose.

Tuo metu kopimą organizavusi bendrovė pranešė, kad grupę lydėjo keturi profesionalūs gidai.  

Kopiant blogai pasijuto alpinistų grupėje buvusi moteris. Ji kartu su vienu iš gidų pasuko atgal, tačiau vėliau mirė „jam ant rankų“, nurodė bendrovė.   

Likę grupės nariai toliau kopė į kalną, tačiau kelią jiems pastojo „beprecedentė audra“. 

Vienas iš alpinistų susilaužė koją, todėl grupės tempas dar sulėtėjo. 

Du alpinistai mirtinai sušalo, o dar du neteko sąmonės ir mirė, kai buvo nukelti, nurodė bendrovė.  

Gidai ir dalis alpinistų grupės narių buvo hospitalizuoti dėl nušalimų. 

Nors kopimas į šį 5 642 m aukščio snaudžiantį ugnikalnį nelaikomas techniškai sudėtingu, kasmet bandydami pasiekti Elbruso viršūnę žūsta dešimtys alpinistų.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

redakcija@bns.lt, Užsienio naujienų skyrius

Rodyti: