2021.09.24 10:11 |Kategorija:  Cover news with delay

G. Thunberg Vokietijoje dalyvaus prieš rinkimus organizuojamuose klimato streikuose 

Berlynas, rugsėjo 24 d. (AFP-BNS). Dešimtys tūkstančių kovos su klimato kaita aktyvistų, tarp jų švedė Greta Thunberg (Greta Tunberg), penktadienį išeis į Vokietijos miestų gatves prieš savaitgalį vyksiančius visuotinius rinkimus padidinti spaudimo kandidatams pakeisti Angelą Merkel kanclerio poste.  

Didžiosioms partijoms rengiant paskutinius kampanijos mitingus prieš sekmadienio balsavimą, jaunimo judėjimo „Penktadieniai už ateitį“ (Fridays for Future) organizuojamos eitynės turi parodyti, kad politinis elitas apvylė jaunąją kartą.   

„Politinės partijos nežiūri į klimato katastrofą pakankamai rimtai“, – naujienų agentūrai AFP sakė Luisa Neubauer (Luiza Noibauer), vadovaujanti šio judėjimo skyriui Vokietijoje.  

Anot jos, „dideli pokyčiai“ bus įmanomi tik tuo atveju, „jei mes darysime spaudimą iš gatvių“ ir didžiosioms partijoms bus pasakyta, kad „nebegali būti daugiau jokių pasiteisinimų“. 

Kovoje dėl kanclerio posto beliko du realūs pretendentai: socialdemokratas, nuosaikių pažiūrų finansų ministras Olafas Scholzas (Olafas Šolcas) ir  Arminas Laschetas (Arminas Lašetas) iš A. Merkel Krikščionių demokratų sąjungos (CDU).  

Viešosios nuomonės apklausos rodo, kad O. Scholzas nedideliu atotrūkiu lenkia A. Laschetą – juos palaiko atitinkamai 25 ir 21 proc. respondentų. Žaliųjų kandidatė Annalena Baerbock (Analena Bėrbok) smarkiai nuo jų atsilieka. 

Nors daugumai vokiečių vis labiau rūpi klimato klausimai, ypač po liepos viduryje Vokietijos vakarus užgriuvusių ir gyvybių pareikalavusių potvynių, A. Baerbock, turinčiai palyginti nedaug politinės patirties, tai nepadėjo užsitikrinti didesnį palaikymą.  

Visoje Vokietijoje penktadienį planuojama daugiau kaip 400 „klimato streikų“.  Šio judėjimo pradininkė G. Thunberg turėtų pasakyti kalbą šalia Reichstago pastato Berlyne. 

Aktyvistai, nešini plakatais su užrašais „Mes jauni ir mums reikia pasaulio!“ bei „Viskas vardan klimato“, skelbs, kad „klimato krizė yra didžiausia šio šimtmečio problema“.     

 

Redaktorius Raimondas Čiuplys

redakcija@bns.lt, Užsienio naujienų skyrius

Rodyti: