2021.09.24 06:50 |Kategorija:  Cover news with delay

Katalonijos separatistų lyderis C. Puigdemont'as sulaikytas Sardinijoje

Madridas, rugsėjo 24 d. (AFP-BNS). Europos Parlamento narys ir buvęs Katalonijos prezidentas Carlesas Puigdemont'as (Karlesas Pudžemonas), nuo 2017 metų pabėgęs į Belgiją po mėginimo paskelbti šio Ispanijos regiono nepriklausomybę referendumu, kurį šalies teismas pripažino prieštaraujančiu konstitucijai, ketvirtadienį buvo sulaikytas Italijoje, pranešė jo advokatas.

„Prezidentas Puigdemont'as buvo suimtas, kai atvyko į Sardiniją, kur jis vyko kaip EP narys“, – per tviterį parašė teisininkas Gonzalo Boye (Gonzalas Boje). Jis pridūrė, kad politikas buvo sulaikytas remiantis arešto orderiu, išduotu 2019 metų spalį.

Buvęs Katalonijos lyderis buvo sulaikytas Algero mieste, per „Twitter“ parašė jo personalo vadovas Josepas Lluisas Alay (Žozepas Liuisas Alajus).

„Atvykęs į Algero oro uostą jis buvo suimtas policijos prie Italijos sienos. Rytoj (penktadienį) jis stos prieš teisėjus Sasario apeliaciniame teisme, spręsiančius, ar jį paleisti, ar atlikti ekstradiciją“, – pridūrė J. Ll. Alay.

Europos Parlamentas kovą panaikino C. Puigdemont'o ir dviejų kitų už Katalonijos nepriklausomybę pasisakančių europarlamentarų nepriklausomybę. Šis sprendimas liepą buvo patvirtintas Europos Sąjungos Bendrojo Teismo.

C. Puigdemont'as ir buvę Katalonijos regiono vyriausybės ministrai Toni Cominas (Tonis Kominas) ir Clara Ponsati (Klara Ponsati) ieškomi Ispanijoje dėl įtariamo kurstymo maištauti. Tokie kaltinimai jiems pareikšti, Katalonijai nesėkmingai pamėginus paskelbti nepriklausomybę po referendumo, kurį Madridas laiko nekonstituciniu.

Birželio pabaigoje Madridas suteikė malonę devyniems kitiems Katalonijos separatistams, kurie buvo kalinami dėl nesėkmingo mėginimo 2017 metais paskelbti nepriklausomybę. Jiems skirtos griežtos atėmimo bausmės buvo panaikintos.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

redakcija@bns.lt, Užsienio naujienų skyrius

Rodyti: