2021.09.21 10:17 |Kategorija:  Cover news with delay

Europos prieglobsčio paramos biuras skirs Lietuvai daugiau ekspertų ir vertėjų – VRM

Vilnius, rugsėjo 21 d. (BNS). Europos prieglobsčio biuras skirs Lietuvai daugiau ekspertų ir vertėjų dorojantis su migracijos krize.

Tai numatyta atnaujintame vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės su biuru pasirašytame susitarime dėl skubios paramos Lietuvai plano, antradienį pranešė ministerija.

Plane numatyta padidinti ekspertinę paramą Vidaus reikalų ministerijai ir Valstybės sienos apsaugos tarnybai (VSAT), be to, parama bus skirta Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai bei Pabėgėlių priėmimo centrui Jonavos rajone, Rukloje.

Pagal atnaujintą planą, Lietuvoje turėtų dirbti apie 140 Prieglobsčio biuro specialistų, iš jų pusė – vertėjai.

Maždaug 100 specialistų dirbs Vidaus reikalų ministerijai pavaldžiose įstaigose, dar 40 padės Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

Be to, pratęstas paramos teikimo terminas – numatyta, kad Prieglobsčio biuro ekspertai ir vertėjai talkins Lietuvos institucijoms iki 2022 metų birželio pabaigos.

„Baigėme migrantų registraciją ir siekiame spartesnio prieglobsčio prašymų nagrinėjimo, todėl specialistų pagalba labai reikalinga. Vertėjai ir ekspertai padės suteikti migrantams visą reikalingą informaciją ir išsiaiškinti tikrąsias aplinkybes, dėl kurių jie atsidūrė Lietuvoje“, – pranešime cituojama A. Bilotaitė.

Į Lietuvą šiemet per pasienį su Baltarusija pateko daugiau nei 4,1 tūkst. neteisėtų migrantų iš Artimųjų Rytų ir Afrikos šalių.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to šalyje paskelbta ekstremali situacija.

Autorius Saulius Jakučionis

redakcija@bns.lt, +370 5 205 85 10, Lietuvos naujienų skyrius

Rodyti: