2021.06.11 14:13 |Kategorija:  Cover news with delay

„Tele2“ sako užkirtusi kelią kibernetiniams sukčiams, prisijungusiems prie klientų paskyrų

Vilnius, birželio 11 d. (BNS). Telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ penktadienį pranešė užkirtusi kelią kibernetiniams sukčiams, prisijungusiems prie keliolikos klientų paskyrų.

„Kibernetiniai sukčiai spėjo pasinaudoti tik keliolikos klientų paskyrų slaptažodžiais ir prisijungę prie jų savitarnos programėlės pasipildė išankstinio papildymo paslaugos sąskaitas“, – rašoma įmonės pranešime.

Anot bendrovės, papildymų sumos siekė nuo 5 iki 30 eurų. Dalį gautos sumos nusikaltėliai iškart stengėsi išleisti.

„Tele2“ saugumo ekspertams įtarimą sukėlė netipinis klientų elgesys, todėl jie iškart išjungė programėlės funkciją, leidžiančią vartotojams papildyti išankstinio mokėjimo paslaugos sąskaitą“, – teigiama pranešime.

Įmonės teigimu, surinkti duomenys leidžia manyti, kad nusikaltėliai greičiausiai pasinaudojo iš kitų svetainių nutekintais vartotojų duomenimis – tikėtina, kad jungtasi prie paskyrų panaudojant paviešintus telefonų numerius ir slaptažodžius.

Bendrovė nukentėjusius klientus asmeniškai informavo apie įvykį ir įspėjo pasikeisti savo paskyrų slaptažodžius, nenaudoti senojo. Visi klientų patirti nuostoliai yra kompensuoti.

Šiuo metu įmonėje toliau analizuojami surinkti duomenys, o visa informacija perduota atsakingoms institucijoms.

Ketvirtadienį Krašto apsaugos ministerija informavo, kad Nacionalinis kibernetinio saugumo centras gavo duomenų apie parduotuvės „Kilobaitas.lt“ „didelės apimties klientų duomenų nutekėjimą“ ir ėmėsi aiškintis galimo kibernetinio incidento aplinkybes.

NKSC gautoje duomenų bazėje yra įrašai apie 191 tūkst. klientų – jų vardai, pavardės, elektroninio pašto adresai, telefono numeriai, gyvenamosios vietos adresai ir nesaugiu šifravimo algoritmu užkoduoti prisijungimo slaptažodžiai.

Metų pradžioje taip pat paskelbta apie kelis galimus duomenų nutekinimus Lietuvoje, iš jų didžiausio atgarsio sulaukė pranešimas apie 110 tūkst. Lietuvoje registruotų automobilių dalijimosi paslaugos „CityBee“ vartotojų duomenis. 

redakcija@bns.lt, Lietuvos naujienų skyrius

Rodyti: 
 

Jei ši informacija Jums naudinga, kviečiame prenumeruoti BNS naujienlaiškį ir taip prisidėti prie kokybiškos žiniasklaidos stiprinimo.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

 

Naujienų srautas

Neprisijungusiems naujienos rodomos su 1 val. pavėlavimu.
 

Penktadienis, birželio 11

2021.06.11 17:22
Įvairenybės, kultūra 2021.06.11 17:22
2021.06.11 16:46
Lietuvos politika 2021.06.11 16:46
2021.06.11 15:45
Lietuvos politika 2021.06.11 15:45