2021.06.10 16:28 |Kategorija:  Cover news with delay

Ukraina „derasi“ su UEFA, siekdama atšaukti sprendimą dėl futbolininkų uniformos

Kijevas, birželio 10 d. (AFP-BNS). Ukrainos futbolo asociacija ketvirtadienį pranešė besideranti su Europos futbolo asociacijų sąjunga (UEFA), siekdama įtikinti Europos futbolo valdymo instituciją panaikinti sprendimą dėl Rusijos protesto pašalinti nacionalistinį šūkį nuo ukrainiečių rinktinės marškinėlių.

„Ukrainos futbolo asociacija derasi su UEFA, siekdama palikti šūkį ant savo marškinėlių“, – naujienų agentūrai AFP pranešė asociacijos spaudos tarnyba, Europos organizacijai pripažinus devizą „Šlovė didvyriams!“ politiniu.

Asociacija AFP pareiškė, kad „anksčiau UEFA patvirtino naująjį [aprangos] rinkinį ir visus jo elementus, įskaitant šūkį“.

Tačiau UEFA atstovai ketvirtadienį teigė, kad šis lozungas, dažnai naudotas Kremliaus remtą lyderį Viktorą Janukovyčių nuvertusių protestų dalyvių per 2014 metų Maidano revoliuciją, yra „aiškiai politinio pobūdžio“.

Toks sprendimas buvo priimtas Rusijai anksčiau pateikus Europos futbolo valdančiajai institucijai skundą dėl marškinėlių, ant kurių taip pat vaizduojami Ukrainos kontūrai, apimantys Rusijos 2014 metais aneksuotą Krymą.

Pasak UEFA, kontūrų keisti nereikės, nes vienoje iš Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos rezoliucijų „teritorinės sienos pripažįstamos tokios, kokios apytiksliai vaizduojamos dizaine“.

Šūkį „Šlovė Ukrainai!“ UEFA irgi patvirtino, nes „atskirai [jis] gali būti traktuojamas kaip bendrinė ir nepolitinė frazė, turinti bendrą nacionalinę reikšmę“.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

redakcija@bns.lt, Užsienio naujienų skyrius

Rodyti: